Сивак Любов Андріївна Завідувач науково-дослідного відділення хіміотерапії солідних пухлин Національного інституту раку Доктор медичних наук, доцент, член Європейської спілки онкологів Учена-медик із багаторічним досвідом наукової діяльності Любов Андріївна Сивак спеціалізується на дослідженнях у сфері гематології та онкології. Очоливши відділення хіміотерапії солідних пухлин, вона створила потужне наукове середовище, яке генерує нові ідеї та успішно впроваджує їх у медичну практику. Народилася 6 березня 1957 р. в м. Києві. Свій вибір зупинила на фахові медика й у 1974 р. вступила на лікувальний факультет Київського медичного інституту імені О. О. Богомольця, який закінчила в 1980 р. за спеціальністю «Лікувальна справа». Водночас у 1977 р. почала працювати палатною медичною сестрою відділення анестезії, реанімації та інтенсивної терапії Київського науково-дослідного інституту урології та нефрології. Після закінчення інституту Любов Андріївна стала лікарем-інтерном терапевтичного відділення, далі лікарем-ординатором, а з 1983 р. — завідувачкою цього відділення. У 1986 р. перейшла на роботу терапевтом до Республіканської клінічної лікарні при Кабінеті Міністрів України. З 1992 до 1994 рр. навчалася в клінічній ординатурі Національного центру радіаційної медицини за спеціальністю «Гематологія та переливання крові». Закінчивши її, очолила відділення гематології. Протягом 1997–2002 р. Л. А. Сивак асистувала на кафедрі гематології та трансфузіології Національної |
медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика. Надалі працювала доцентом цієї кафедри. У 2000 р. вона успішно захистила кандидатську дисертацію, а у 2009 р. — докторську в межах Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Р. Є. Кавецького. Того самого року очолила науково-дослідне відділення хіміотерапії солідних пухлин Національного інституту раку. У 2014 р. призначена заступницею директора з науково-організаційної роботи інституту, а за рік повернулася на попередню посаду.
Як завідувачка відділення хіміотерапії солідних пухлин Любов Андріївна курує його науково-дослідною діяльністю за низкою важливих напрямів. Так, у межах відділення розробляють нові схеми поліхіміотерапії. Удосконалюють стандарти лікування солідних пухлин і супроводу під час хіміотерапії онкохворих. Розробляють фармакологічні засоби протипухлинної терапії на основі супрамолекулярних структур, які забезпечують постачання ліків у пухлину.
Здійснюють клінічні дослідження нових протипухлинних препаратів.
Серед головних здобутків — упроваджено схему поліхіміотерапії з тривалими безперервними інфузіями хіміопрепаратів; схеми поліхіміотерапії хворих на онкоурологічні захворювання; нові режими поліхіміотерапії хворих із метастатичним раком молочної залози із застосуванням таргетної терапії; режими метрономної хіміотерапії хворих із метастатичним раком молочної залози та поширеним раком легені. Також розроблено методику магнітотермії на фоні поліхіміотерапії хворих на злоякісні новоутворення м’яких тканин, молочної залози й онкогінекологічні захворювання. Узято на озброєння та втілено міжнародні стандарти профілактики й лікування ускладнень цитостатичної терапії і супроводу під час хіміотерапії онкохворих.
Медична практика вченої пов’язана з хіміотерапією солідних пухлин, супроводом хіміотерапії, таргетною терапією, гормонотерапією і імунотерапією. У своєму доробку вчена має 261 наукову публікацію. Також під її керівництвом виконано й захищено три кандидатські дисертації.
Усі успіхи та досягнення Любов Андріївна присвятила своєму синові — Андрію Миколайовичу. Він теж обрав лікарську стезю й нині працює ортопедом-травматологом. У родині підростає онук Андрій.
Улюблений афоризм ученої — свідчення її життєвої активності та цілеспрямованості. Це такі настановні слова: «Per aspera sed astra» («Через терни до зірок»).
|