Козявкін Володимир Ілліч Головний лікар Міжнародної реабілітаційної клініки Козявкіна Член-кореспондент Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор, Герой України, заслужений діяч науки та техніки України Відомий український лікар та науковець Володимир Ілліч Козявкін — фахівець у галузі неврології та медичної реабілітації. Він автор принципово нової методики лікування пацієнтів з органічними ураженнями нервової системи та хворих на дитячий церебральний параліч — системи інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації («Метод професора Козявкіна»), яка офіційно визнана в Україні й завдяки своїй ефективності здобула широке міжнародне визнання. Народився 9 червня 1947 р. в с. Острожець Млинівського району Рівненської області. У 1971 р. закінчив лікувальний факультет Гродненського медичного інституту. Бажання займатися відновним лікуванням пацієнтів із хронічною неврологічною патологією у нього виникло ще в студентські роки. Багато років життя він віддав пошуку принципово нових, немедикаментозних методів допомоги хворим з органічними ураженнями мозку й створенню центрів, які б відповідали міжнародним стандартам високоефективних медичних технологій реабілітації. Досвід роботи неврологом та мануальним терапевтом і спостереження за змінами тонусу м’язів у дорослих після маніпуляції на хребті спонукали В.І. Козявкіна до адаптування методик мануальної терапії до анатомо-фізіологічних особливостей дитячого організму. Результати підходу в середині 1980-х рр. перевищили всі сподівання: |
зниження м’язового тонусу у хворих на спастичні форми церебрального паралічу, збільшення у них об’єму рухів відзначили як лікарі, так і самі пацієнти та батьки хворих дітей. У енциклопедичному виданні з дитячої ортопедії в 1997 р. «метод Козявкіна» внесено до четвірки найефективніших консервативних способів реабілітації пацієнтів із дитячим церебральним паралічем.
Протягом останніх 30 років із позитивним стабільним результатом у 98 % хворих за методом професора Козявкіна пройшли курс реабілітації більше ніж 70 тисяч пацієнтів із 63 країн світу. У 2017 р. «метод професора Козявкіна» внесений до реєстру Європейської медичної асоціації як дієва медична практика. Під керівництвом В.?І. Козявкіна реалізовано новітній підхід до тренування рухів людини та формування правильного рухового стереотипу із застосуванням костюма корекції рухів «Спіраль». Для підвищення ефективності тренування рухових функцій розроблено комп’ютерні реабілітаційні ігри.
Володимир Ілліч зробив вагомий внесок не тільки в практичну діяльність у галузі медичної реабілітації хронічної патології нервової системи, він також є відомим науковцем, автором понад 200 наукових праць та 2 монографій. З 1999 р. В.І. Козявкін став професором кафедри медичної реабілітації та курортології Київської медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика.
Науково-практична й громадська діяльність професора В.І. Козявкіна високо оцінена державою. За визначні особисті заслуги перед Українською державою в розвитку медичної науки, розроблення принципово нових методів лікування та реабілітації хворих з органічними ураженнями нервової системи йому присвоєно звання Героя України з врученням ордена Держави (2001). Серед численних нагород В.І. Козявкіна — орден Ярослава Мудрого V ступеня (2006), орден за заслуги III ступеня (1997), почесні грамоти Міністерства охорони здоров’я (1997, 2007), Верховної Ради (2007), Кабінету Міністрів України (2007, 2009), медаль Міністерства праці і соціального порядку Баварії (Німеччина) «За заслуги в допомозі дітям з обмеженими можливостями», Державна премія України в галузі архітектури за архітектуру Міжнародної клініки відновного лікування (2005).
Життєве кредо вченого: «Подумав. Сказав. Зробив».
|