Дубровка
Федір Федорович
Завідувач кафедри теоретичних основ радіотехніки НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», заступник голови Антенної асоціації України,
головний редактор міжнародного журналу «Radioelectronics and Communications Systems»
Доктор технічних наук, професор,
лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений діяч науки і техніки України
Відомий учений у галузі теорії і техніки антенних систем Федір Федорович Дубровка створив теорію поляризаційних перетворень радіосигналів лінотропними середовищами, на основі якої запропонував нові способи поляризаційної адаптації радіосистем добування, перетворення та руйнування інформації, а також принципово нові системи радіоелектронного подавлення зенітно-ракетних комплексів. Розробив високоефективні методи аналізу й синтезу антен та пристроїв мікрохвильової техніки. Він є науковим керівником і головним конструктором антенної системи вітчизняного комплексу дальньої радіотехнічної розвідки стратегічного призначення «Кольчуга», антенної системи корабельного багатофункціонального радарного комплексу «Мінерал – МЕ1», унікальної крупногабаритної багатопроменевої та багатодіапазонної антенної системи спеціального призначення, а також низки великих дзеркальних антенних систем діаметром від 5 до 12 м, які експортують за кордон.
|
Народився 26 квітня 1944 р. в с. Велика Копаня Закарпатської області. У 1967 р. закінчив із відзнакою Київський політехнічний інститут за спеціальністю «Радіотехніка». Починаючи з 1967 р., життя й творча діяльність Федора Федоровича нерозривно пов’язані з кафедрою теоретичних основ радіотехніки КПІ. Тут він пройшов шлях від аспіранта до професора та завідувача кафедри, якою керує вже два десятиліття. Був запрошеним професором Лондонського й Кембриджського університетів.
З 1984 р. — керівник більше ніж десяти особливо важливих науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт за державним замовленням щодо розроблення новітніх мікрохвильових пристроїв та антенних систем різного призначення, принципів радіоелектронного захисту літальних апаратів і кораблів на основі поляризаційних ефектів, нових телекомунікаційних систем та радарів різного призначення. Автор понад 230 наукових праць та 30 винаходів, головний редактор міжнародного журналу «Radioelectronics and Communications Systems», який індексується Scopus. Голова та співголова десятка міжнародних конференцій із теорії і техніки антен, член експертної ради МОН України з питань експертизи дисертацій, член спеціалізованої вченої ради із захисту дисертацій НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського». Створив визнану у світі наукову школу. Підготував 10 кандидатів й 1 доктора наук.
Життєве кредо: «Твори нове й ніколи не здавайся».
|