Шелепа Анатолій Петрович Адвокат
Широко відомий серед фахівців кримінального процесу, Анатолій Шелепа має значний досвід практичної роботи у сфері правоохоронної діяльності. Досягнувши високого рівня професіоналізму в органах прокуратури, Анатолій Петрович також здобув авторитет у професійному адвокатському колі. Нині він є одним із кращих адвокатів, що спеціалізуються на веденні кримінальних справ. Народився 18 лютого 1950 р. в с. Малі Мошківці Андрушівського району Житомирської області. Середню спеціальну освіту здобув у Бердичівському машинобудівному технікумі, де навчався у 1965–1969 рр., за спеціальністю «Обробка металів різанням». По закінченню навчання, в 1969–1971 рр. служив у лавах Радянської армії (Група радянських військ у Німеччині). Саме тоді Анатолій Шелепа зрозумів своє покликання і в 1972 р. вступив до Львівського національного університету імені Івана Франка на юридичний факультет. У студентські роки відбулося повне формування політичних і громадських переконань Анатолія Петровича. Закінчив університет у 1977 р. за спеціальністю «Правознавство» і відразу поринув у вир буденної і захоплюючої роботи. Анатолій Шелепа незмінно працював на посаді слідчого районної прокуратури, старшого слідчого, слідчого в особливо важливих справах прокуратури Житомирської області. З усіх розслідуваних ним справ не мав жодного виправдувального вироку чи направлення справи на додаткове розслідування. |
Серед двадцяти найкращих слідчих СРСР був нагороджений медаллю «За трудовое отличие».
Перебуваючи на посаді слідчого з особливо важливих справ прокуратури Житомирської області палко сприйняв демократичні процеси 1989 р. Був членом житомирського «Громадянського фронту сприяння перебудові» — першої регіональної альтернативи КПРС в Україні, виступав на мітингах. За це піддавався тиску керівництвом обласної прокуратури. Проти нього навіть була сфабрикована адміністративна справа за організацію несанкціонованого мітингу. Результатом цього став рапорт прокурору області та Генпрокурору СРСР про звільнення з органів прокуратури. У 1989–1990 рр. — помічник народного депутата СРСР Алли Ярошинської, яка була вперше демократично обраною від Житомирщини, відомого громадсько-політичного діяча та журналістки, відзначеної альтернативною Нобелівською премією «За правильний стиль життя» (Швеція).
З 1990 р. Анатолій Шелепа незмінно працює адвокатом. Анатолій Петрович — один із перших адвокатів, які почали практику в умовах періоду становлення незалежної України. Провів і веде багато резонансних справ в усій Україні. І про нього, як ефективного адвоката, говорить переважна кількість закритих справ на користь підзахисних та виправдувальних вироків. У роботі адвокат керується принципом: «Veni, vidi, vici!»
Анатолій Шелепа — дипломант Всеукраїнського конкурсу 1999 р. на кращу судову промову (диплом ІІІ ступеня, перше місце не присуджувалося). Ця вкрай важлива для вирішення остаточної долі його підзахисного судова промова була надрукована у «Збірнику судових промов адвокатів України» за 2000 р. За період адвокатської діяльності Анатолій Петрович неодноразово отримував подяки Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури за високий професіоналізм, сумлінність, відданість своїй справі. Переможець професійного конкурсу «Адвокатура–2010» у номінації «За високий професіоналізм». Як приклад надзвичайної професійної наснаги та натхнення — судова промова адвоката А.П. Шелепи обсягом 350 сторінок. І це тільки щодо одного епізоду вигаданого на підзахисного обвинувачення. Така чотиримісячна науково-правова творчість, без перебільшення може претендувати у відповідній номінації на почесне місце у «Книзі рекордів Гіннеса».
Адвокатську діяльність поєднує з творчою. Він неодноразово друкувався в газеті «Дзеркало тижня», журналі «Адвокат» та в місцевих ЗМІ.
Одружений, має трьох дітей і шість онуків. Донька та сини Анатолія Петровича, за прикладом батька, обрали професійний шлях правознавця.
Життєве кредо: «Яку б посаду не обіймав, дій так, щоб завжди міг прямо дивитися людям у вічі».
Улюблений вислів Анатолія Шелепи: «Одному вкрай зле, іншому дуже добре, а в середньому — нормально»
|