Харченко Борис Іванович Керуючий партнер адвокатського об’єднання Юридичної Компанії «ЄВРО», член Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії при Кабінеті Міністрів України (1992–2007), член ради адвокатів Чернігівської області, Керівник благодійного фонду «Набат Чорнобиля»
Значні досягнення в правозахисній, науковій та викладацькій діяльності Бориса Івановича Харченка спрямовані на високу мету — служіння суспільним інтересам. У своїй багаторічній роботі в органах адвокатського самоврядування керувався завданням створення ґрунту для надання вільної й належної правової допомоги. Народився 5 січня 1949 р. у с. Ріпки Ріпкинського району Чернігівської області. Під враженням від перегляду художнього фільму, знятого за мотивами п’єси Льва Толстого «Живий труп», а особливо виведеного там образу присяжного повіреного почав серйозно міркувати про здобуття юридичного фаху. Реалізуючи обдуманий план, у 1968 р. закінчив Харківський юридичний інститут за спеціальністю «Правознавство». Трудову діяльність розпочав у 1968 р. на посаді судового виконавця Ріпкинського району в Чернігівському обласному управлінні юстиції. З 1973 до 1975 рр. проходив службу в армії слідчим військової прокуратури. Високий рівень фахової підготовки та лідерські якості стали запорукою професійного зростання Бориса Івановича. У 1976–2007 рр. він працював у Чернігівській обласній колегії адвокатів, яку очолював із 1989 р. |
З 1994 до 2006 рр. керував Чернігівською кваліфікаційно-дисциплінарною комісією. З 1994 р. досвідчений правозахисник — голова Чернігівського відділення Спілки адвокатів України. Протягом 1992–2007 рр. був членом Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії при Кабінеті Міністрів України, беручи участь у роботі колегіального органу, наділеного владними управлінськими функціями на основі законодавства.
У 2007–2009 рр. юрист-професіонал із великим досвідом роботи в органах адвокатського самоврядування провадив наукову діяльність в Інституті законодавства Верховної Ради України, відповідно до його завдань здійснюючи дослідження розвитку законодавства, аналіз ефективності механізму його застосування та заповнюючи правові прогалини в ньому.
На значний досвід у правовій сфері Борис Іванович спирався у своїй науково-викладацькій діяльності в межах таких освітніх закладів, як Чернігівський юридичний коледж, Національний університет культури й мистецтв та Національна школа суддів.
Продовжує активно провадити правозахисну діяльність як керуючий партнер Адвокатського об’єднання ЮК «ЄВРО» та член Ради адвокатів Чернігівської області. Перелік професійних досягнень Бориса Івановича зростає. За його участі створено базу Чернігівської обласної колегії адвокатів та забезпечено належні умови для роботи адвокатів. Він організував перший в Україні центр надання безоплатної правової допомоги. Заснував Чернігівську міську колегію адвокатів. У Національній школі суддів розробив та реалізував принципи дистанційного підвищення кваліфікації, а також впровадив новітні технології в освітній діяльності суддів.
Як людина справи, організував надання постійної допомоги освітнім і культурним закладам Чернігівської області, забезпечив бібліотечний фонд 2000 примірниками законодавства України, бере участь у прийомі іноземних делегацій на теренах Чернігівської області та проведенні семінарів, а також, будучи уповноваженим від Верховного комісара ООН у справах біженців у Чернігівській області, надає дійсну допомогу біженцям із зони АТО в регіоні й контролює дотримання законодавства про надання безкоштовної правової допомоги. Правник заснував благодійний фонд «Набат Чорнобиля».
За багаторічну плідну роботу в правовій сфері нагороджений численними грамотами та подяками.
Борис Іванович дбає про дружину й двох дітей. Є родоначальником династії юристів. Своєю життєвою місією вважає допомогу знедоленим, дотримуючись переконання: «Розум — це не заслуга, а дар, який слід використовувати на благо людства».
|