Романовська Людмила Антонівна Керівник Офісу незалежних експертиз Дирекції сертифікації, експертизи та карнетів АТА Торгово-промислової палати України, Заступник голови Постійно діючого третейського суду при Торгово-промисловій палаті України, кандидат юридичних наук, третейський суддя, медіатор
Народилася 4 грудня 1962 р. у м. Ровеньки Луганської області. У 1982 р. закінчила Чернігівський юридичний технікум за спеціальністю «Правознавство», а в 1991 р. — Українську юридичну академію ім. Ф.Е. Дзержинського (нині — Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого) за тією ж спеціальністю. В 2016 р. в Інституті приватного права та підприємництва ім. академіка Ф.Г. Бурчака НАПрН України захистила кандидатську дисертацію за темою: «Управління майном дитини за цивільним та сімейним законодавством України», її результати впроваджено в роботу органу опіки та піклування виконкому Київської районної у місті Донецьку ради. Трудову діяльність розпочала у 1982 р. в установах системи соціального захисту населення Донецької області, працювала на посадах інспектора, юрисконсульта і заступника начальника управління. Має 10 ранг державного службовця. З 1995 р. — завідувач юридичного відділу Київської районної у м. Донецьку ради. Водночас юрист із досвідом стала старшим викладачем кафедри цивільного права й процесу економіко-правового факультету Донецького національного університету та керівником юридичної клініки «Правова громадська приймальня» |
з безоплатної правової допомоги, яку надавали студенти малозабезпеченим верствам населення за її координації.
У 2007 р. стала начальником юридичного відділу ВАТ «Донецький металопрокатний завод». Тоді ж отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю. У 2008–2009 рр. працювала заступником директора та адвокатом у Правовій корпорації «Фаринник і Партнери», а згодом призначена директором дочірнього підприємства «Юридична компанія «Центр правових рішень» цієї ж корпорації.
З 2010 до 2011 рр. — начальник юридичного відділу Академії суддів України. З 2011 р. — керівник апарату, головний науковий працівник відділу науково-методичного забезпечення діяльності суддів загальної юрисдикції Національної школи суддів України, під час створення якої внесла особистий внесок у розробку її структури та забезпечення функціонування.
З 2013 р. працює в Торгово-промисловій палаті України (ТПП України), де з 2017 р. керує Офісом незалежних експертиз, в якому, як головний ідеолог і розробник, запровадила розвиток нової послуги для бізнесу — незалежні фахові експертизи. До послуги спонукало звернення представників бізнесу з приводу ситуацій у їх діяльності, ускладнених певними обставинами, що у своїй більшості не залежні від їх волі, бажань і дій. Такі проблеми потребують термінового вирішення. А ТПП України має всі можливості для організації комплексного їх дослідження, а за необхідності, спроможна залучити до цього і науковців різних спеціальностей. Результатом послуги є висновок ТПП України, який використовували підприємці у різних ситуаціях, зокрема: приймаючи відповідне рішення або прораховуючи ризики, або посилюючи свою позицію під час переговорів чи в суді та ін. Про зацікавленість бізнесом у послузі свідчать дані. Так, у 2016 р. проведено 163 експертизи, з яких: 68 — наукові, 95 — інші правові, а у 2017 р. — 108, з яких: 23 — наукові, 85 — інші правові.
Людмила Антонівна виконує обов’язки ще й заступника голови Постійно діючого третейського суду при ТПП України та є третейським суддею, у якості якого брала участь у вирішені спору у 25 справах.
Дбаючи про результативність роботи, Людмила Антонівна підвищує рівень своєї кваліфікації. Так, у 2014 р. — оволоділа законодавчою технікою, теорією та практикою законопроектування в Українській школі законотворчості Інституту законодавства Верховної Ради України. Тоді ж навчалася за програмою для медіаторів в Інституті підвищення кваліфікації Академії адвокатури України та була учасницею німецько-українського проекту «Бізнес-медіатор». Автор понад 30 наукових та інших публікацій, серед яких 17 наукових статей у фахових виданнях ВАК.
|