Лемак Василь Васильович Суддя Конституційного Суду України, завідувач кафедри теорії та історії держави й права Ужгородського національного університету (2004–2018), член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор
Багаторічна сумлінна праця Василя Васильовича в науково-освітній сфері є прикладом високого професіоналізму й відданості своїй справі. Нині орієнтири фахівця як судді найвищої ланки — принциповість та наполегливість у реалізації завдань і функцій судової влади. Народився 15 лютого 1970 р. у с. Вільхівка Іршавського району Закарпатської області. У 1993 р. закінчив історичний факультет Ужгородського національного університету, а в 1997 р. — юридичний факультет цього ж вишу. Після здобуття освіти розпочав трудову діяльність. З 1993 до 2004 рр. працював на посадах юрисконсульта, асистента, старшого викладача, доцента, професора кафедри теорії та історії держави й права юридичного факультету Ужгородського національного університету, у 1998–2004 рр. одночасно — заступник декана юридичного факультету. Потім обійняв посаду завідувача кафедри теорії та історії держави й права юридичного факультету. З 2012 до 2013 рр. виконував обов’язки першого проректора цього ж університету. У 2018 р. Василь Васильович Указом Президента України за результатами конкурсу призначений |
суддею Конституційного Суду України. Присягу склав 2 березня 2018 р.
Василь Лемак — професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України та науковець із великим досвідом. У колі його інтересів теорія права, проблеми конституціоналізму та правової реформи в Україні та державах Центральної Європи. Він є автором та співавтором понад 180 наукових та навчально-методичних праць, серед яких «Конституція України: науково-практичний коментар» (2011), «The legal system of Ukraine: past, present, and future: in 5 vol.» (2013), «Ukrainian Legal Doctrine: in 5 vol.» (2015), «Державно-правова реформа в Чехословаччині в умовах постсоціалістичної модернізації й поділу федерації» (2002), «Правова система України: історія, стан і перспективи: в 5 т.» (2008), «Lustration legislation and practice: the experience of Czech Republic» (2015); «Технологія конституційної реформи: основні вимоги європейського досвіду для України» (2016); «Конституційна скарга: досвід держав Центральної Європи і можливі уроки для України» (2016); «Конституційна скарга в Україні: проблеми механізму впровадження» (2017); «Велика українська юридична енциклопедія: у 20 т. Т. 1: Історія держави і права України; Т. 2: Філософія права; Т. 3: Загальна теорія права» (2016; 2017).
Також науковець брав участь у підготовці низки проектів законів України, зокрема в складі робочої групи Ради з питань судової реформи України був розробником проекту Закону України «Про Конституційний Суд України» (2016).
Василь Васильович належить до складу багатьох наукових інституцій — є вченим секретарем Західного регіонального наукового центру Національної академії правових наук України та членом спеціалізованих учених рад Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого й Львівського національного університету імені Івана Франка. Також він входить до редакційних колегій низки наукових видань: «Вісник Національної академії правових наук України», «Публічне право», «Філософія права та загальна теорія права».
За високий професіоналізм, бездоганну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у виховання студентської молоді, підготовку висококваліфікованих спеціалістів, значні досягнення у фаховій діяльності нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України.
|