ЧІПАК
ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ
Начальник Басейнового управління
водних ресурсів річки Тиса
За вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток регіону, вагомі трудові здобутки присвоєно почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України» (2006).Протистояння людини та природи триває не один десяток століть, і досі нікому не вдалося підкорити водну стихію. Однак навчитися співіснувати з нею та вміло запобігати паводкам — можна, переконаний Володимир Петрович Чіпак, для якого понад 50 років супутницею професійної діяльності є Вода.
Народився знаний фахівець із водних ресурсів 25 вересня 1949 р у с. Гибалівка Шаргородського району Вінницької області. У 1977 р. закінчив Ленінградський гідрометеорологічний інститут за спеціальністю «Гідрологія суші», отримав кваліфікацію інженера-гідролога.
У сфері водогосподарського комплексу Володимир Петрович розпочав працювати на посаді інженера-гідролога Закарпатського гідрометеорологічного бюро, де розробив методику короткотермінового прогнозування паводків на річці Уж.
З 1985 р. — старший інженер відділу меліорації Закарпатського облводгоспу, з 1987 р. — заступник начальника, а пізніше головний інженер облводгоспу.
|
З 2001 р. В. П. Чіпак, з незначною перервою, є незмінним начальником Закарпатського облводгоспу (після реорганізації Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса). Роки роботи на одному підприємстві дозволили досконало вивчити всі потреби і проблемні питання, що в майбутньому сприяло системній роботі. Так, за активної участі Володимира Петровича в облводгоспі створена і надійно функціонує спільна українсько-угорська автоматизована інформаційно-вимірювальна система моніторингу паводків та управління водними ресурсами області в басейні р. Тиса (АІВС «Тиса»). Також розроблена та впроваджується Загальнодержавна цільова програма розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 р., яка містить напрям «Комплексний протипаводковий захист в басейні р. Тиса у Закарпатській області».
У часи, коли стихія виявлялася сильнішою, і запобігти паводкам не вдавалося (1998, 2001, 2008, 2010, 2015, 2016), безпосередньо забезпечував організацію протипаводкового захисту населення і територій області від шкідливої дії вод.
Нині Володимир Петрович активно працює над поглибленням міждержавного співробітництва на прикордонних водах, тривалий час обіймає посаду заступника Уповноваженого Уряду України з виконання угод між Урядом України та урядами Угорщини та Словацької Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах. Є керівником українсько-румунської інтегрованої робочої групи з гідрографічного басейну річки Тиса. Під керівництвом В. П. Чіпака успішно реалізовуються міжнародні проекти за грантами Європейської комісії, міжнародних організацій.
Плідна праця Володимира Петровича відзначена почесними грамотами Держводгоспу України, Закарпатської обласної ради та Закарпатської облдержадміністрації. Нагороджений нагрудним знаком «За розвиток регіону» Закарпатської облдержадміністрації, почесною відзнакою «Знак Пошани» Головного управління МНС України в Закарпатській області та дипломом лауреата премії ім. М. А. Гаркуші.
|