Ремажевська
Віра Миколаївна
ДИРЕКТОР НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ «ЛЕВЕНЯ», КАНДИДАТ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК, ДОЦЕНТ
За значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові здобутки, багаторічну сумлінну працю присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України» (2011).Віра Миколаївна Ремажевська створила перший в Україні навчально-реабілітаційний центр «Левеня» для дітей з проблемами зору. На основі власного досвіду — вона виховала незрячу з народження доньку — написала наукові праці, де виклала оригінальну методику роботи з дітьми, що мають особливі освітні потреби. Інноваційні підходи отримали світове визнання, а в Україні з’явився новий тип навчального закладу — НРЦ.
Народилася 24 липня 1959 р. у м. Кобрин Брестської області (Білорусь). У дитинстві переїхала до Львова, у 1982 р. закінчила Український поліграфічний інститут імені І. Федорова за спеціальністю «Книгознавство». Працювала бібліотекарем, згодом — вчителем Львівської спеціальної загальноосвітньої школи для сліпих дітей.
|
У 1991 р. закінчила із відзнакою Київський державний педагогічний інститут за спеціальністю «Дефектологія», здобула професію «Тифлопедагог, вчитель шкіл сліпих і слабозорих».
Після захисту кандидатської дисертації Віра Ремажевська спрямовує зусилля на створення (1996) освітнього закладу нового типу, навчально-реабілітаційного центру «Левеня» для сліпих, слабозорих дітей та дітей з комплексними порушеннями психофізичного розвитку. Запропонувала унікальну методику діагностики та розвитку зорового сприймання дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, нові підходи до комплексної допомоги. Вона є автором понад 50 наукових та методичних публікацій, корекційних програм, підручників, посібника «Розвиваємо у дитини вміння бачити».
Віра Ремажевська входила до складу творчої групи з розробки Державного стандарту спеціальної освіти. Брала участь у багатьох міжнародних та всеукраїнських конференціях: ХХХІІ тифлоконгрес (Німеччина, 1995); European Conference ICEVI (Польща, 2000; Угорщина, 2008; Ірландія, 2009; Хорватія, 2010; Румунія, 2012); World Conference ICEVI (Нідерланди, 2002); міжнародних конференціях з питань сліпоглухоти (Іорданія, 2007; Італія, 2009; Болгарія 2010); всеукраїнських та міжнародних конференціях дитячих офтальмологів України «Сучасні технології діагностики та лікування очної патології у дітей» (2002–2015).
Вона є представником України в ICEVI (Міжнародна рада з питань освіти осіб з вадами зору) та представником України в DBI (Міжнародна рада з питань освіти і реабілітації сліпоглухих). Підготувала та провела понад 30 всеукраїнських та міжнародних семінарів, конференцій, круглих столів.
Віра Миколаївна є науковим керівником експериментального педагогічного майданчика МОН України «Науково-методичні засади комплексної психолого-педагогічної, медичної, соціальної реабілітації дітей з полісенсорними порушеннями та глибокими порушеннями зору в контексті раннього втручання».
У здобутку — багато нагород, серед яких: міжнародний «Орден Усмішки» (2005), медаль імені Н. І. Пільман «За досягнення у дитячій офтальмології» (2007), Почесна грамота Кабінету Міністрів України (2007), Подяка Уповноваженого Президента України з прав дітей (2013). В. М. Ремажевській випала висока честь — бути однією з чотирьох українців, що були факелоносцями від України на ХХХ Олімпійських іграх у Лондоні (2012).
Найцінніша нагорода для Віри Миколаївни — слова доньки Віри, яка здобула вищу освіту та нині працює в центрі психологом: «Мамо, спасибі за те, що ти не виховала мене інвалідом!»
|