Коросташов
Олександр Григорович
Голова правління сільськогосподарського виробничого кооперативу «Батьківщина», академік Української академії наук національного прогресу
За визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку сільського господарства, впровадження сучасних форм господарювання присвоєно почесне звання Героя України (2002).Хлібороб з діда-прадіда Олександр Григорович Коросташов майже 40 років очолює кооператив «Батьківщина», знаний в усій Україні. У господарстві застосовують кращі традиції минулого та новітні вітчизняні й світові технології в аграрній галузі.
Народився 22 січня 1942 р. у с. Камінне Котелевського району на Полтавщині. У 1982 р. закінчив Полтавський сільськогосподарський інститут, інженер-механік за спеціальністю. Трудовий шлях почав у 13 років, працював причіплювачем у колгоспі «Маяк», потім — комбайнером, трактористом, бригадиром. У 1978 р. обраний головою колгоспу імені XV з’їзду ВКП(б), який під його керівництвом став передовим не лише в Котелевському районі, а й області. У 1989 р. Олександру Коросташову присвоєно звання заслуженого працівника сільського господарства УРСР.
У 1992 р. господарство перетворено в сільгосппідприємство, а у 2000 р. — сільськогосподарський виробничий кооператив «Батьківщина». Колектив, об’єднавши земельні та майнові паї, обрав Олександра Коросташова головою правління.
СВК «Батьківщина — багатогалузеве господарство молочно-зерно-бурякового напряму з розвинутим м’ясним тваринництвом. Має насінне господарство із виробництва репродукційного насіння озимих і ярих зернових культур та першого покоління гібридів кукурудзи, соняшнику.
|
Функціонують племінні ферми великої рогатої худоби української червоно-рябої породи, тонкорунних овець прекос та полтавських глинястих курей. На площі 1148,22 га створено спеціалізований лісогосподарський підрозділ.
О. Г. Коросташов виступає у ЗМІ щодо досягнень аграрної науки та власних здобутків. У співавторстві написав книги: «Ціни, витрати, прибутки агровиробництва та інфраструктура продовольчих ринків» (2000), «Внутрішньогосподарські організаційно-економічні механізми забезпечення прибутковості сільськогосподарських підприємств» (2003). Під його редакцією видано книгу «Я люблю тебе, земле, я люблю вас, люди» (2002). Член Національної спілки журналістів України, лауреат обласної премії імені Панаса Мирного.
Протягом двох скликань (1998–2002, 2002–2006) обирався депутатом Полтавської обласної ради, голова постійної комісії з питань аграрної політики та земельних відносин. Як депутат Котелевської районної ради, очолював постійну аграрну комісію. З 2015 р. — депутат Полтавської обласної ради VII скликання.
Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, Почесною грамотою Верховної Ради України, відзнакою «Знак Пошани» Міністерства аграрної політики України, дипломом «Лідер агропромислового комплексу України–2009», відзнаками УПЦ. Почесний член Національної академії аграрних наук, почесний професор Полтавської державної аграрної академії, почесний громадянин смт Котельви. Ім’я О. Г. Коросташова вписано до Книги Пошани Полтавської обласної ради.
Людина високих моральних та духовних якостей, піклується про добробут односельців. За час його діяльності зведено 305 будинків. Надає благодійну допомогу дитячим і лікувальним закладам. У кооперативі створено народний музей історії господарства. Працюють фольклорний ансамбль «Надвечір’я», «Козаки з «Батьківщини» та «Дивоцвіт».
Одружений. Має двох синів, п’ятьох онуків.
Любить читати, надає перевагу історичній, мемуарній літературі.
|