Деркач
Микола Іванович
Надзвичайний та повноважний ПОСОЛ
УКРАЇНИ У Литовській республіці (2002–2004), МІНІСТР ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ (2004–2005), НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ
VI СКЛИКАННЯ, ДОКТОР ЕКОНОМІЧНИХ НАУК
За значний особистий внесок у розвиток вітчизняної економіки, активну громадсько-політичну діяльність, багаторічну сумлінну працю нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (2004).Микола Іванович Деркач зробив вагомий внесок у розвиток Дніпропетровської області та держави в цілому, проявивши глибокі знання з економіки, ділові та організаторські здібності, бажання опікуватися проблемами інших та знаходити конструктивне їх вирішення.
Народився 25 червня 1949 р. на хуторі Дорошенко у Краснодарському краї. Після закінчення школи навчався в технічному училищі № 5 м. Майкоп. Трудовий шлях почав оператором виробничого об’єднання «Кубаньгазпром», потім відслужив в армії.
У 1975 р. Микола Деркач закінчив Дніпропетровський металургійний інститут за спеціальністю «Економіка та організація металургійної промисловості», отримав диплом з відзнакою та був рекомендований до вступу в аспірантуру.
З 1975 по 1992 рр. пройшов шлях від рядового економіста до начальника Дніпропетровського обласного фінансового
|
управління. В цей час був нагороджений орденом Дружби народів. Відтоді Микола Іванович обирався депутатом обласної ради XX, а в подальшому — ХХІ–ХХV, V скликань. З 1992 р. — заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації. У 1994 р. — заступник голови облради, з 1995 р. — голова облдержадміністрації, у 1997–2001 рр. — знову на посаді першого заступника голови облдержадміністрації.
За час перебування М. І. Деркача на відповідальних посадах завершилось будівництво мосту в Дніпродзержинську, розвивався Дніпропетровський метрополітен, у 1996 р. реконструйовано аеропорт Дніпропетровська, відкрито новий трамвайний маршрут, який з’єднав лівобережжя міста з правим берегом Дніпра. Миколі Івановичу властиве вміння з переконливою компетентністю доводити необхідність позитивного розв’язання нагальних проблем. Зокрема, М. І. Деркач особисто керував будівництвом Південного мосту через р. Дніпро. Особливу увагу приділяв будівництву шкіл та лікарень.
У 2002–2004 рр. М. І. Деркач — Надзвичайний і Повноважний Посол України в Литовській Республіці. За короткий період вдалося вивести двосторонню співпрацю на якісно новий рівень. Підписано Декларацію Президентів України та Литовської Республіки, створено Раду Президентів і підписано її Статут. Започаткована робота Міжурядової ради зі співробітництва, Міжпарламентської Асамблеї Верховної Ради України і Сейму Литовської Республіки. Зросли обсяги українського експорту до Литви. У 2002 р. з Литви до України надійшло інвестицій більше, ніж за попередні 10 років.
У 2004–2005 рр. — міністр економіки та з питань європейської інтеграції України. Перебуваючи на цій посаді особливу увагу Микола Іванович приділяв базовим галузям промисловості, а також поліпшенню роботи торгових місій України за кордоном, інтеграції України до СОТ. Дав суттєвий поштовх подальшому розвитку співробітництва України з іншими країнами та сприяв економізації міждержавних відносин. В цей час було найбільше зростання ВВП за всю історію незалежної України — понад 13 відсотків.
У 2005 р. обраний головою Дніпропетровської обласної організації Народної партії. З 2007 по 2012 рр. — депутат Верховної Ради України VI скликання, голова Комітету з питань бюджету.
Політична та громадська діяльність Миколи Деркача гідно відзначені державою: він є повним кавалером ордена «За заслуги», отримав почесне звання «Заслужений економіст України».
З дружиною Світланою Йосипівною виховав доньку Олену. У вільний час читає літературу з філософії та історії, грає в шахи.
|