Гісем
Володимир Васильович
Голова Ради, генеральний директор корпорації «Закарпатсадвинпром», директор орендного підприємства «Ужгородський коньячний завод», віце-президент корпорації «Укрвинпром», академік Української технологічної академії
За вагомі досягнення у праці, високий професіоналізм, значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток Закарпаття, присвоєно почесне звання «Заслужений працівник промисловості України» (2004).Діяльність Володимира Васильовича Гісема, непересічного керівника, людини слова і діла, сповнена конкретними справами. Принциповий і щирий, вміє відстояти свою позицію, діє впевнено та послідовно. Тому підприємство, яке він очолює понад 35 років, одне з найпотужніших у галузі, а багатонаціональний колектив — один з найстабільніших у Закарпатті.
Народився 29 вересня 1949 р. у с. Голубиному Свалявського району Закарпатської області у родині робітника. Закінчивши у 1968 р. Свалявський політехнічний технікум, працював виноробом винрадгоспу ім. Шевченка на Виноградівщині, головним інженером Плосківського заводу мінеральних вод. У 1976 р. Володимир Васильович знову повернувся у рідне господарство на посаду начальника виноробного цеху. Саме тут розкрився талант вмілого організатора, професіонала, який безпосередньо брав на себе
|
відповідальність і вирішував технологічні питання. Підвищуючи рівень знань, без відриву від виробництва здобув фах інженера-технолога-винороба в Одеському технологічному інституті харчової промисловості ім. М. Ломоносова.
У 1981 р. В. В. Гісем за наказом Головплодвинпрому УРСР призначений на посаду директора Ужгородського коньячного заводу. Правильність цього вибору довів час, Володимир Васильович зарекомендував себе успішним господарником. У 80-ті рр., коли масово вирубали виноградники, та у перші роки незалежності України В. В. Гісем зумів не лише зберегти унікальне виробництво, а й примножити і розширити випуск продукції. Завод нині є взірцем для інших підприємств галузі не тільки в області, а й в Україні, знана марка Ужгородського коньячного заводу утримується за межами держави. Якість продукції підтвердив генеральний директор Міжнародної організації виноградарства і виноробства Федеріко Кастелуччі.
Зусиллями Володимира Васильовича як віце-президента корпорації «Укрвинпром» підписані документи про юридичне визнання в рамках міжнародного права виробляти продукцію і називати її Коньяк України, Шампанське України і т. д. Він переконаний, що марочні коньяки — це здобутки багатьох поколінь виноробів, тому треба зберегти ті найменування, які гідно представляють вітчизняну класику, створену попередниками.
Висока якість ужгородських коньяків оцінена на національних і міжнародних виставках: 16 Гран-прі, 4 Кубка «За вищу якість», нагороджені 7 Великими золотими медалями, 151 золотою медаллю, 38 срібними, 7 бронзовими та двома спеціальними медалями та іншими нагородами.
Окрема сторінка діяльності В. В. Гісема — благодійна діяльність, відродження кращих традицій меценатства. Він всіляко сприяє багатьом добрим справам у різних сферах життя краю, соціальному захисту населення, розвитку освіти, охорони здоров’я, збереженню історико-культурних цінностей і природного довкілля Закарпаття.
Нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Грамотою Верховної Ради України, відзнакою Закарпатської обласної державної адміністрації «За розвиток регіонів», срібним орденом «Слава і вірність Вітчизні», орденом святого князя Володимира IV ступеня, міжнародним орденом святого Миколи Чудотворця «За примноження добра на землі».
Велика сім’я В. В. Гісема свято береже традиції свого роду, у якому понад усе є честь. Адже чесний чоловік у розумінні горян — не тільки заможний матеріально, а й заможний духовно. Той, у кого думка яскрава і чиста, як вчинками так і почуттями.
|