Гардецький
Олександр Степанович
ЗАСТУПНИК ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА УКРАЇНИ – ПРОКУРОР КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ, Прокурор Київської області (2005–2010)
За вагомий особистий внесок у зміцнення законності та правопорядку, високий професіоналізм у захисті конституційних прав і свобод громадян нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня (2007).Заслужений юрист України Олександр Степанович Гардецький обіймав посади слідчого, прокурора у кількох областях України. Відомий успішним розслідуваннями резонансних справ, за які його колеги не вагалися братися. Завжди займає принципову позицію і керується кредо — бути чесним перед самим собою.
Народився 30 травня 1956 р. у с. Сугаки Могилів-Подільського району Вінницької області у сім’ї малоосвічених колгоспників. Торував життєвий шлях самостійно, покладаючись на власні знання, досвід, займаючи чітку громадську позицію. У 1980 р. закінчив із відзнакою прокурорсько-слідчий факультет Харківського юридичного інституту ім. Дзержинського за спеціальністю «Правознавство». Трудову діяльність розпочав слідчим прокуратури Жмеринського району Вінницької області.
|
Згодом працював слідчим, старшим слідчим прокуратури Дніпропетровської області. Розслідував складні посадові злочини. Зокрема, гучну на той час кримінальну справу стосовно власного кореспондента газети «Правда» у Дніпропетровській та Запорізькій областях.
Успішно пройшов співбесіду для роботи слідчим з розслідування особливо важливих справ Прокуратури УРСР, але у 1987 р. був незаконно звільнений. Завдяки депутату Якову Безбаху, який включився в боротьбу за відновлення справедливості, у 1990 р. незаконний наказ про звільнення скасовано. Потім Олександр Степанович працював прокурором Індустріального району м. Дніпропетровська. У 1996 р. переведений до Генеральної прокуратуру України на посаду начальника управління з нагляду за додержанням законів органами МВС, СБУ, ДПС України. Невдовзі обіймав посади прокурора Східно-Української (на правах обласної) транспортної прокуратури м. Харкова, Житомирської, Полтавської, Київської областей, заступника Генерального прокурора України — прокурора Кіровоградської області.
Прямолінійність, непоступливість, впевненість — головні риси Олександра Гардецького. На нього неодноразово тиснули, так, у засобах масової інформації замовляли неправдиві публікації. За розслідування корупційного провадження щодо одного з мерів Кіровоградської області поплатився посадою прокурора цієї області. На всі спроби тиску О. С. Гардецький відповідав публічно, наводив аргументовані докази. У 2005 р., відновлений на посаді, організував розслідування фактів фальсифікації по територіальному виборчому округу № 100 під час виборів Президента України у 2004 р. Особисто затвердив обвинувальний висновок; справа скерована до суду; особи, які вчинили протиправні дії, визнані винними. З грудня 2010 р. перейшов на роботу до Генеральної прокуратури України. У 2011 р. звільнився у зв’язку з виходом на пенсію.
На життєвому та професійному шляху йшов пліч-о-пліч з видатними юристами Володимиром Богуцьким, Олександром Медведьком, Олексієм Баганцем. Вважає себе щасливою людиною, тому що займається улюбленою справою, при цьому ніколи не підкоряючись протизаконним замовленням.
Відзначений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, почесний працівник прокуратури України, державний радник юстиції 2 класу.
Найбільше щастя для Олександра Степановича — діти Родіон і Мар’яна, яким він з дружиною Світланою присвячує весь вільний час. Хобі — футбол. У 2008 р. створив футбольну команду прокуратури Київської області, у здобутках якої — кубки та грамота від Генерального прокурора України.
|