Шпак
Валерій Антонович
головний інженер проектів,
Директор проектного підприємства «Мальта»
Робота завжди цікава, якщо людина справжній професіонал у своїй справі — постулат, який сповідує Валерій Антонович Шпак. Творчий, з невичерпною енергією, він створює оригінальні проекти заводів, торговельних центрів, автосалонів, стадіонів, елеваторів та інших складних об’єктів промисловості та містобудування.
Народився 25 липня 1965 р. в с. Писарівка Волочиського району на Хмельниччині. Мати — бухгалтер, батько викладав співи і музику у сільській школі, навчив сина грати на баяні, навіть давали спільні концерти. Та найбільше Валерій Шпак любив малювати і майструвати. Закінчив Кам’янець-Подільський будівельний технікум, відслужив в армії. Вищу освіту здобув в Одеському будівельному інституті (1986–1991) на факультеті конструювання промислового та цивільного будівництва, який закінчив з відзнакою.
Перші професійні знання як інженер-конструктор застосував у Хмельницькому інституті «Агропроект». Упродовж 1993–2000 рр. працював у «Цивільпромбуд», спочатку провідним конструктором, згодом керівником проектної групи, потім головним інженером проектів.
Якщо житлове проектування потроху розвивалося, промислове — на той час переживало занепад, але саме в ньому вбачав великі перспективи: захоплювало можливістю застосувати цікаві інженерні рішення, складні системи. Промислове проектування вивчав самотужки, для початку переробив меблеві цехи. Компанія «Nemiroff» запропонувала Валерію Антоновичу виконати реконструкцію старих заводів, а потім спроектувати новий завод за межами м. Немирів Вінницької області. Це був перший самостійний проект, на той час йому не було аналогів в Європі. Упродовж 2000–2006 рр. працював на посаді заступника директора з будівництва компанії «Nemiroff», одночасно заснував власну проектну майстерню. У 2000 р. Валерія Шпака рекомендували на присудження Державної премії в галузі архітектури.
У ТОВ «Мальта» на посаді директора, головного інженера проектів Валерій Шпак працює з 2006 р. В колегах цінує людські якості, працелюбність, посидючість, а таланти, вважає, можна розвинути, тож охоче бере на роботу молодих спеціалістів.
Пройшовши стажування у Люксембурзі, Валерій Антонович розробив власну серію проектування будівель з металевих конструкцій, яку в «Укрстальконструкції» називають гібридом. Вона ґрунтується на змішаній системі європейських і радянських стандартів. У творчому доробку Валерія Шпака Вінницька фабрика «Рошен», Хмельницький завод ПЕТ-преформ «СіріусЕкстружен», критий стадіон у Львівській області, синагога в Умані, молочний завод «ЛюстДорф», логістичний центр з контейнерним терміналом в м. Одеса (загальною площею 150 тис. м2), 10 великих елеваторів (загальною місткістю всіх елеваторів 420 тис. т зерна), понад 40 автомобільних центрів в центральній та західній Україні.
Офісний центр «КРЯЖ» у Вінниці висунули у 2013 р. на здобуття Державної премії в галузі архітектури, комітет проголосував позитивно.
Валерій Антонович нагороджений дипломом учасника конкурсу на здобуття Державної премії в галузі архітектури за комплексний розвиток виробничої бази компанії «Nemiroff» (2006), за архітектуру офісного центру «Кряж» (2012), почесною грамотою Міністерства регіонального розвитку та будівництва України за вагомий внесок у спорудження адміністративного будинку з прохідною ДП «АлкоІнвест Україна» в м. Немирів.
В обраній професії, вважає, важливо поєднати творчість і бізнес, а успіху досягнеш, коли за взірець візьмеш сильнішого і поважатимеш своїх вчителів. «У мене є головними дві речі — сім’я та робота», — зізнається він.
Одружений. Син і дружина працюють у ТОВ «Мальта». Алла Анатоліївна — головний конструктор, керівник проектної групи, Дмитро — провідний конструктор.
|
|