Незавітін
Станіслав Якович
Капітан Іллічівського морського порту,
голова ради капітанів портів України, академік Транспортної академії України, доцент, член міжнародної морської федерації капітанів (IFSMA)
За вагомий особистий внесок у розвиток морського та річкового флоту, значні досягнення у професійній діяльності присвоєно почесне звання «Заслужений працівник транспорту України» (2003). За вагомий особистий внесок у розвиток транспортної системи України, забезпечення безперебійної роботи морського і річкового флоту, зразкове виконання військового обов’язку у підтриманні бойової, мобілізаційної готовності та боєздатності Військово-Морських Сил Збройних сил України нагороджений орденом «За заслуги» II ступеня (2011).
Ім’ям прославленого капітана Іллічівського порту Станіслава Яковича Незавітіна, професіонала з 55-річним стажем за ініціативою та за рішенням Укрморрічінспекції 5 серпня 2014 р. названо найпотужніший буксир в порту «Іллічівськ». «Капітан Незавітін» — надійне універсальне судно багатоцільового призначення, що виконує ключову роль у порту.
Народився 8 лютого 1937 р. у с. Сергіївка Корсаковського району Орловської області. Зі шкільної лави прагнув до самовдосконалення, користувався беззаперечним авторитетом серед однокласників. Очолював фізико-математичний гурток, грав у художній самодіяльності, займався плаванням та боксом. Чудово розумівся на автомобілях та двигунах. У 1959 р. закінчив Одеське вище інженерне морське училище. Трудовий шлях почав у 1960 р. матросом в Чорноморському морському пароплавстві (ЧМП), де виріс до старшого помічника капітана. У 1963 р. переведений до Новоросійського морського пароплавства. З 1967 по 1973 рр. — капітан великотоннажних танкерів типу «Софія» (дедвейтом 62 000 т).
У 1973 р. за запитом ЧМП переведений капітаном
|
найбільшого великотоннажного судна — балкер «Азов» (дедвейтом близько 100 000 т).
Підвищуючи кваліфікацію, Станіслав Якович у 1976 р. в Греноблі (Франція) закінчив курси з керування великотоннажними суднами. У 1978 р. міністром морського флоту СРСР призначений першим капітаном морського торговельного порту «Южний».
З 1985 р. працював за кордоном лоцманом порту Мапуту (Республіка Мозамбік). У 1988 р. призначений першим в Україні начальником Рятувально-координаційного центру Чорноморського Азовського басейну в м. Одеса. У 1993 р. вперше призначений начальником Головної державної інспекції з безпеки мореплавання — заступником директора Державного департаменту морського та річковою транспорту (Укррічморфлоту).
Вірний покликанню та улюбленій справі, у 1994 р. закінчив курси з морського пошуку й рятування людей на морі у Міжнародній морській організації (ІМО), у 1996 р. — курси Port State Control у Лондоні (Велика Британія). У 2008 р. отримав диплом капітана порту в Міжнародній морській академії Ллойда (Лондон).
У 1996 р. міністром транспорту призначений капітаном Іллічівського морського торговельного порту, а з 2013 р. — капітан морського порту «Іллічівськ» Іллічівської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України».
Користується заслуженим авторитетом та повагою серед колег, які про нього говорять: «Там, де Станіслав Незавітін, — завжди порядок». Тож цілком зрозуміло, що у 2004 р. його обрали, а у 2010 р. переобрали Головою Ради капітанів портів України. Станіслав Якович — член ради Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті, технічний експерт і консультант Міжнародної федерації асоціацій морських капітанів (IFSMA). Аудитор з Міжнародного кодексу з управління безпекою, професор.
У 2009 р. Міжнародним комітетом із захисту прав людини, боротьби з організованою злочинністю, тероризмом і корупцією (при ООН) обраний дійсним членом міжнародного комітету із присвоєнням спеціального військового звання Віце-адмірал. Учасник бойових дій.
У здобутку Станіслава Незавітіна понад 50 нагород. Ветеран праці порту «Южний», почесний працівник порту «Іллічівськ». У 2008?р. за рішенням ради Американського біографічного інституту (АБІ) ім’я Станіслава Незавітіна внесено у світове видання «Великі розуми 21-го сторіччя», нагороджений золотою медаллю, номінований як радник АБІ. Того ж року Національним нагородним фондом Російської Федерації відзначений найвищою нагородою для працівників морської галузі України, Росії та СРСР — орденом «3а заслуги» за величезний внесок у справу розвитку судноплавства в Україні, Росії та СРСР. Діяльність Станіслава Яковича відзначила Українська православна церква орденом святого рівноапостольного князя Володимира I ступеня. У 2011 р. Митрополитом Київським і всієї України нагороджений орденом святого апостола Андрія Первозванного.
Портрет Станіслава Незавітіна розміщено у сузір’ї капітанів, заслужених працівників транспорту, у головній аудиторії кафедри судноводіння та керування судном Київської державної академії водного транспорту. Славетний капітан з галереї пошани надихатиме молодих моряків на плідне навчання і кар’єрні успіхи.
Вільний час Станіслав Якович присвячує автосправі, художньому читанню, займається боксом. Хобі — полювання.
|