Кінах
Анатолій Кирилович
Президент Українського союзу
промисловців та підприємців
За заслуги у державному будівництві, вагомий внесок у розвиток та зміцнення демократичної, соціальної і правової України нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V (2004) і IV (2007) ступенів.
Кінахами називали воїнів-вершників у середині ІV тис. до н.е. на східному Середземномор’ї. Характер політика, державного та громадського діяча Анатолія Кириловича Кінаха цілком відповідає прізвищу. Патріотизм, порядність — це його життєвий девіз. Успіх влади і суспільства, на думку політика, полягає в умінні захищати національний інтерес країни.
Народився 4 серпня 1954 р. у Молдові, в старовинному українському селі Братушани, заснованому козаками Богдана Хмельницького. Сім’я була проста і роботяща. Закінчив кораблебудівний інститут. Перше місце роботи — Талліннський судноремонтний завод, втім, мріяв про Україну, про Миколаїв, де будували сучасні кораблі.
У Миколаєві працював на заводі «Океан», обирався головою ради трудового колективу.
У 1990 р. на виборах до Верховної Ради УРСР за Анатолія
|
Кінаха в Корабельному окрузі віддали голоси дві третини виборців. У парламенті депутат проголошує Декларацію про державний суверенітет України, голосує за Акт про незалежність України.
Згодом Президент країни призначив Анатолія Кириловича своїм представником в Миколаївській області, у 1994 р. — голова Миколаївської обласної ради, став наймолодшим в Україні керівником такого рівня. Намагався поліпшити
інвестиційний клімат, ініціював створення в Миколаєві вільної економічної зони.
Працював Віце-прем’єр-міністром з питань промислової політики, Першим віце-прем’єр-міністром. У 2001 р. очолив Кабінет Міністрів України. За підсумками 2001 р. зростання ВВП перевищило 9 %, промислового виробництва — 14 %. Майже вчетверо скоротилися темпи зростання інфляції. Істотно — на 32,1 % збільшився приріст іноземних інвестицій.
У 2005 р. обіймав посаду Секретаря Ради національної безпеки та оборони України. Розробив Стратегію національної безпеки, в основі якої закладені принципи інноваційного розвитку країни, енергобезпеки, захисту інтересів та прав громадян, зміцнення обороноздатності. 2007 р. — міністр економіки України.
Робота Анатолія Кінаха у виконавчій владі періодично переривалася п’ятьма депутатськими каденціями. Народний депутат вважав економічні закони найбільш потрібними для країни, автор понад 30 законів і майже 200 доповнень та змін до них. Завжди ратував за підтримку національного виробника, дотримання прав власності та покращення умов ведення бізнесу в країні.
З 1997 р. — президент Українського союзу промисловців та підприємці (УСПП). Визначаючи пріоритети, орієнтується на думку і потреби громадянського суспільства та бізнесу. В організації акумулюється величезний експертний потенціал, виборюється сприятливе середовище для бізнесу, яке має містити справедливі податки, рівноправну конкуренцію, умови для розвитку. В УСПП наполягають на необхідності модернізації, розвитку науки і високих технологій, ефективній інтеграції в Європейський Союз. Також очолює Об’єднання організацій роботодавців України, є головою Антикризової ради громадських організацій. Славна праця Анатолія Кириловича відзначена державою. Серед нагород — орден «За заслуги» III ступеня, орден Командорського Хреста Литовської республіки.
Найбільша пристрасть — кораблі та астрофізика. Любить риболовлю, краща компанія для якої — молодша донька Софія. Дві старші доньки народили Анатолію Кінаху чотирьох онуків. Разом з дружиною Мариною займаються благодійністю.
|