Кошуба
Володимир Вікторович
соліст-органіст Національного будинку
органної та камерної музики України,
президент Всеукраїнської асоціації
органістів та органних майстрів
За значний особистий внесок у соціально-економічний, культурний розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення присвоєно почесне звання «Народний артист України» (2007).
Підкорюючи орган, який є королем музичних інструментів, Володимир Кошуба дарує слухачам звуки Всесвіту. Видатний український органіст прославляє Батьківщину далеко за її межами, йому аплодували слухачі майже у всьому світі.
Народився 29 липня 1948 р. у м. Новоборисів (Білорусь) у сім’ї військовослужбовця. Музикою захоплювався ще в дитинстві. З 1955 до 1966 рр. навчався в Київській середній спеціалізованій музичній школі-десятирічці ім.?М. В. Лисенка по класу фортепіано (викладач В. В. Єрмаков). У 1966–1972 рр. навчався у Київській державній консерваторії імені П. І. Чайковського по класу фортепіано (професор Т. П. Кравченко). У 1972–1973 рр. служив у армії. З 1973 до 1979 рр. працював у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка на посаді піаніста-концертмейстра.
|
Одночасно у 1975–1979 рр. поєднував роботу із навчанням по класу органа (професор А. М. Котляревський) у Київській державній консерваторії імені П. І. Чайковського, де у 1968 р. в малому залі встановили двохмануальний орган і відкрили органний клас. З 1981 р. є солістом-органістом Київського будинку органної та камерної музики України (нині — Національний будинок органної та камерної музики України). У 1985 р. пройшов стажування по класу органа у професора Талліннської консерваторії, народного артиста Естонії Хуго Лепнурма.
Репертуар маестро надзвичайно різноплановий — французька музика ХІХ–ХХ ст., концерти для органа з оркестром віденських класиків, Й. С. Бах, німецька органна музика, музика композиторів-романтиків ХІХ ст. Саме у виконанні Володимира Кошуби вперше прозвучали композиції для органа сучасних українських композиторів В. Губи, В. Бібіка, М. Колесси, І. Асєєва та інших. Постійно експериментуючи та урізноманітнюючи свої виступи, В. Кошуба став новатором у поєднанні інструментів, адже за його ініціативи орган зазвучав спершу з баяном, а потім і з бандурою та гітарою. Орган, найскладніша конструкція, завдяки майстерності виконавця, перетворюється на живий організм, що дарує фантастичні звуки музики — мови, зрозумілої кожному.
Географія гастролей талановитого органіста охоплює країни СНД, Балтії, Східну та Західну Європу, Північну та Південну Америку, а також Японію. Поміж численними виступами Володимир Кошуба ніколи не забуває рідний Київ, в якому став одним з організаторів багатьох міжнародних фестивалів органної музики за участі провідних органістів світу — зокрема, Першого фестивалю шведських органістів в Україні у 1998 р., Першого, Другого та Третього фестивалів органістів США в Україні у 2001, 2003 та 2005 рр. Творчу діяльність В. Кошуба поєднує з педагогічною, викладаючи орган у Київській середній спеціалізованій музичній школі-десятирічці імені М. В. Лисенка з 1983 р.
За період музичної кар’єри Володимир Кошуба зробив ряд записів на фірмі «Мелодія», а також низку компакт-дисків, записаних у Чернівцях (Україна), Чикаго, Рочестері, Белойті (США) та Цюріху (Швейцарія). У 1995 р. обраний почесним членом Італійської академії музики.
В. Кошуба нагороджений Подякою міністра культури України, почесною відзнакою мера Кіото (Японія, 1996). За рішенням Американського біографічного інституту при Конгресі США у 2000 р. увійшов до Всесвітнього каталогу музикантів-органістів нового тисячоліття під егідою американської гільдії органістів (AGO).
|