Козловська
Аглая Сергіївна
Президент Міжнародного благодійного фонду «Центр співробітництва «УНІВЕРСО»,
президент Міжнародної благодійної організації «Об’єднана планета», акредитованої при ООН
Щира любов до талановитого народу України, сприяння позитивного іміджу держави за кордоном вирізняє Аглаю Сергіївну Козловську. Та найбільше володіє найціннішим даром — жити радощами та болем інших. І це — символічно, адже за легендою богиню благодійності звали Аглая.
Народилася 1 червня у м. Сороки (Молдова). Вищу освіту здобула в Інституті народного господарства в Києві за спеціальністю «Економічна кібернетика». Після закінчення вишу Аглая Козловська 7 років працювала в Інституті кібернетики Національної академії наук України. Навчалася на факультеті французької мови в Інституті іноземних мов міста Києва, опанувала також італійську та румунську. Водночас працювала у Київському відділенні Держкомінтурист.
Ентузіазм та любов до другої Батьківщини — України — відкрили шлях до самостійних міжнародних проектів. У 1990–1991 рр. розпочалося оздоровлення українських дітей за кордоном, що постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС. Зустріч з Головою провінції Мачерата (Італія) Луїджі Сілеоні та його однодумцями стала основою багаторічного співробітництва. Після знаменної зустрічі Аглая Сергіївна вирішила поглибити знання за спеціальною програмою по створенню позитивного іміджу країни в рамках європейського співтовариства (Париж, Тулуза). Спілкування з відомими експертами, видатними діячами культури, політиками, економістами створило міцний фундамент для заснування у 1996 р. Міжнародного благодійного фонду «Центр співробітництва «УНІВЕРСО».
Фонд здобув широке визнання в Європі як громадська організація, що сприяє поширенню української культури за кордоном, пошуку нових шляхів співпраці з іноземними партнерами у культурній, соціальній та економічній сферах, створенню нового позитивного іміджу України. За короткий час розроблено і впроваджено важливі соціальні проекти. Насамперед — благодійна допомога дітям-сиротам, багатодітним родинам, інвалідам, підтримка талановитих дітей.
«УНІВЕРСО» є засновником Гран-прі багатьох національних та міжнародних фестивалів. Центр пропагує традиційне і сучасне українське мистецтво у світі, є офіційним представником низки міжнародних фестивалів. Серед них — престижний мистецький форум, Міжнародний фестиваль MUSIC WORLD, м. Фівідзано (Італія), BENGIO-FESTIVAL, м. Беневенто (Італія), BERLINER PERLE, м. Берлін (Німеччина), «Сонце, радість, краса» (Болгарія), «Відкрита Європа» (Росія), «Етно-середземноморський фестиваль» (Сицилія), STARSPRINT (Італія),
KANTANIGROS (Іспанія) та інші, де Україні вручено більше 100 Гран-прі світового значення.
Постійно організовуються та провадяться численні важливі культурно-громадські міжнародні заходи. Зокрема Дні української культури в Італії «Земля гармонії» (1999–2001), «Солідарність та братерство
|
не мають меж» на Сицилії (1999–2012), в Неаполі (2001–2005), Римі (2001), Флоренції (2001), а також в Іспанії (1999),
Франції (1997–1999). Упродовж 2003–2011 рр. в рамках проекту «Чарівна Україна» проводились акції з популяризації українського мистецтва в Італії.
З успіхом виступив абсолютний переможець міжнародного фестивалю MUSIC WORLD-2002 у м. Фівідзано (Італія), володар Гран-прі «Срібний Дельфін», переможець всеукраїнських та міжнародних конкурсів хореографічний ансамбль «Пролісок» з Кіровограду на сценічних майданчиках міст Баколі, Лукріно, Монте ді Прочіда, провінції Беневенто. Нагороджено чимало й інших українських талантів. Широкого розголосу набула акція подяки Його Преосвященства Папою Римським Іваном Павлом II світової спільноти за допомогу дітям України після Чорнобильської аварії (Ватикан, Рим).
Організовано також антиядерний тиждень на Сицилії, провінціях Катанії та Палермо (1996).
З трупою Національного академічного театру опери та балету імені Т.Г. Шевченка репрезентовано український балет на міжнародному фестивалі «Арена Сферістеріо» в провінції Мачерата (Італія), а також на Міжнародному фестивалі на сцені Грецького театру у місті Таорміно. Невдовзі Центр організував концертне турне артистів Національного академічного театру опери та балету імені Т.Г. Шевченка, Національного академічного театру оперети, Національного симфонічного оркестру України, Київської інструментальної групи «Віа Форте», київської танцювальної групи «Танок XX століття», фольклорного ансамблю «Рідні наспіви», ансамблю «Кобза» та інших талановитих колективів.
Важливий аспект місії фонду, якому надає значення його засновниця, — також соціальний.
Для «заробітчан», які працюють за кордоном, зустрічі з земляками — не просто ковток свіжого повітря, а й опора, яка допомагає їм вистояти, завжди пам’ятати про те, де народилися. У сфері економіки Центр розробив низку проектів, які підтримали численні міжнародні установи. Програма інтелектуального усиновлення — спільний італійсько-український проект, згідно з яким талановиті студенти Києва здобувають вищу освіту в університетах регіону Мачерата (Італія) або підвищують кваліфікацію на фірмах італійських підприємців.
Також Аглая Козловська разом з іноземними партнерами заснувала міжнародну благодійну організацію «Об’єднана планета», акредитовану при ООН. Головним завданням організації є проекти, що реалізуються та відповідають принципу сталості розвитку на планеті глобальної співпраці. «Мої однодумці — наші сучасники, які не розгубилися епохою змін, — вважає Аглая Сергіївна. — Талантом, відкритим менталітетом, високим професіоналізмом, вмінням бачити Добро, Красу і Досконалість, вони стояли у витоків громадського благодійного руху в Україні. Ми пройшли довгий шлях. Встановлені міцні партнерські зв’язки з європейськими державними та громадськими організаціями, розроблені і втілені сотні міжнародних проектів у всіх аспектах життєдіяльності: мистецтва, культури, економіки, науки, соціальних сферах».
Кредо Аглаї Козловської, яке написала 20 червня 2012 р. після поїздки в Ірак:
Пробуждайтесь! Просвещайтесь!
Объединяйтесь! Воссоединяйтесь!
Братья и сестры
разных национальностей
и вероисповеданий,
Сегодня созидайте
Новый мир, Новый Вавилон!
С открытыми сердцами,
Просвещенными умами,
Вдохновением и устремлением,
Любовью, Трудолюбием
В братстве и равенстве,
Лучшими достижениями человечества
Здесь, сегодня и сейчас
Осуществлением и Реализацией!
|