Багрій
Петро Іванович
Президент асоціації «Виробники ліків України», Кандидат технічних наук, засновник та президент Фонду сприяння розвитку Національного художнього музею України, почесний академік Національної академії мистецтв України
Заслужений працівник промисловості України, нагороджений почесними грамотами Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, подякою Київського міського голови. За розроблення і впровадження інноваційних технологій відзначений премією Кабінету Міністрів України. За значний особистий внесок у соціально-економічний, культурний розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (2009).Завдяки меценатській діяльності П.І. Багрія отримала змогу розвиватися значна частина українського мистецтва, зокрема — Національний художній музей України. Від допомоги з сучасним обладнанням до популяризації творчості українських митців, видавничої діяльності та організації спеціалізованих конференцій.
Народився 8 липня 1966 р. у с. Галайки Київської області. У 1983 р. вступив до Київського політехнічного інституту, обравши фах інженера-механіка.
|
У 1994–2010 рр. працював у ЗАТ «Ганза», з 2007 до 2011 рр. — президент «Асоціації фармацевтичних виробників України», з 2011 р. — Асоціації «Виробники ліків України». З червня 2013 р. Петро Іванович є директором ТОВ «Науково-виробнича фірма «Ганза».
На якій би посаді не працював, Петро Іванович завжди лишається поціновувачем мистецтва, тож багато зусиль докладає для його розвитку в Україні як громадський діяч і благодійник. Є співзасновником та президентом Мистецького фонду «Артанія», співзасновником Фонду розвитку сучасного мистецтва «ЕЙДОС». З 2012 р. — член видавничої ради видавництва Національної спілки письменників України «Український письменник», почесний академік Національної академії мистецтв України.
Під його керівництвом Фонд сприяння розвитку Національного художнього музею України постійно здійснює роботу з популяризації творчості видатних митців України у всьому світі. Видається журнал «Музейний провулок». У власній колекції має близько 1000 творів українських художників. Вагомим внеском Петра Івановича у скарбницю образотворчого мистецтва України стала подарована музею композиція визначного авангардиста Олександра Архипенка «Жіноча фігура» (1914). Завдяки особистій підтримці П.І. Багрія, побачили світ знакові українські мистецькі видання — «Національний художній музей України», «Український портрет ХVI–XVIII століть», відбулися виставки академіків НАМ України В. Гонтарова та Л. Медведя.
Одним із основних напрямів діяльності Фонду є допомога у здійсненні мистецьких проектів, поповнення колекцій музею та реставрація музейних творів; проведення наукових конференцій та семінарів. Фонд опікується сучасними художниками України. За останні роки підтримано понад 50 мистецьких проектів та акцій, присвячених видатним митцям національної культури.
Петро Іванович переконаний, що мистецтво живе попри всі негаразди та бурхливі події, й існуватиме довічно. Вважає, що сьогодні ми недооцінюємо нашу культурну спадщину. Свою роль як мецената і благодійника вбачає у відродженні та підйомі забутих пластів культури, в ознайомленні народу з його культурним корінням. Адже, крім матеріальних речей, є дещо важливіше — цінності духовні, якими варто пишатися та пропагувати їх широкому загалу. Мріє бачити Україну державою, в якій рівноцінно успішно розвиваються економічна, соціальна і культурна сфери.
Життєве кредо: «Знання залежить від вчення, повага — від справ, благополуччя — від старанності, нагорода — від долі».
|