![]() |
|
Андрієвська Провідний науковий співробітник Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, професор кафедри хімічної технології кераміки та скла Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут»
|
У 1986 р. без відриву від виробництва закінчила аспірантуру, а в 1989 р. захистила кандидатську дисертацію, яка була відзначена I премією президії Національної академії наук України. У 1999 р. закінчила докторантуру ІПМ НАН України з подальшим захистом докторської дисертації у 2003 р.
Олена Ростиславівна вперше в Україні почала дослідження потрійних оксидних систем вищої вогнетривкості і створила систему аналізу і прогнозування фазових перетворень в залежності від співвідношень іонних радіусів катіонів. Вперше було встановлено закономірності взаємодії оксидів цирконію, гафнію, кальцію, церію, ітрію та оксидів РЗЕ за високих температур, які відображені у вигляді діаграм стану 12 подвійних та 27 потрійних систем, а також залежності стабільності твердих розчинів і проміжних фаз, координат трьох- та чотирьохфазних нонваріантних точок від співвідношення іонних радіусів. Ця робота відзначена Міжнародною премією імені Річарда Спріггса (Spriggs Phase Equilibria Award) Американського керамічного товариства у 2009 р.
Світ побачили 216 наукових публікацій О.Р.??Андрієвської, серед яких монографія «Фазовые равновесия в системах оксидов гафния, циркония и иттрия с оксидами редкоземельных элементов» та навчальний посібник «Фізична хімія кремнезему і нанодисперсні силікати». Праці Олени Ростиславівни мають світове визнання, що підтверджено 14 міжнародними грантами, отриманими у період з 1994 до 2013 рр. Налагоджено співпрацю з навчальними закладами Японії та Росії.
Наукову та педагогічну діяльність поєднує із науково-організаційною роботою – є заступником головного редактора щорічного збірника «Современные проблемы физического материаловедения», є членом двох експертних рад із захисту дисертацій ІПМ НАН України та НТУУ «КПІ».
Член Американського керамічного товариства, Українського матеріалознавчого товариства, у 1993 р. отримала індивідуальний грант Дж. Сороса. Нагороджена грамотою президії НАН України «За наукові досягнення та підготовку молоді».
|