ЯРОШЕНКО
Юрій Іванович

ЗАСТУПНИК ПРОКУРОРА
ПЕЧЕРСЬКОГО РАЙОНУ м. КИЄВА


Почесний працівник прокуратури України, старший радник юстиції.

Юрій Ярошенко народився 15 червня 1962 р. у місті Погребище Вінницької області в родині вчителів. Батько Іван Андрійович (1930 р. н.) – педагог за фахом, працював на керівних посадах в агропромисловому секторі. Мати Ганна Василівна (1931 р. н.) сіяла добре, розумне, вічне в Погребищенській середній школі-інтернаті; заслужений учитель України.
Юрій Ярошенко закінчив середню школу із золотою медаллю. Трудову діяльність розпочав учнем токаря, токарем ремонтної майстерні Погребищенського районного об'єднання ''Сільгосптехніка''.
Велике бажання здобути вищу освіту спонукало молодого хлопця вступити у 1980 році на юридичний факультет Київського університету. Навчаючись в університеті, він завжди займав активну позицію як в навчанні, так і в громадському житті – був членом оперативно-комсомольського загону, добровільної народної дружини. За врятування майна селян і врожаю на Брянщині під час трудового десанту у складі студентського будівельного загону відзначений подякою ректора.
Після закінчення університету Юрія Івановича направили на роботу в Київську обласну прокуратуру. Починав стажистом помічника прокурора Вишгородського району.
У лютому 1986 року був переведений на посаду помічника прокурора м. Переяслав-Хмельницький, що на Київщині. Роботу в органах прокуратури довелося перервати у зв'язку зі строковою армійською службою, яку проходив у військовій прокуратурі Пензенського гарнізону Приволжского військового округу на посаді слідчого та старшого слідчого прокуратури гарнізону.
Після завершення у 1989 році служби Ю. І. Ярошенко обійняв посаду старшого слідчого прокуратури Ленінградського району м. Києва. Через два роки був переведений на посаду старшого слідчого столичної прокуратури. З серпня 1992 року Юрій Іванович працював старшим прокурором відділу нагляду за дотриманням законів при проведенні слідства органами прокуратури м. Києва, а протягом 1994–1996 рр. – заступником начальника цього ж відділу.
З 1996 року Ю. І. Ярошенко працював на різних посадах в органах прокуратури м. Києва: заступником прокурора Московського району м. Києва з питань нагляду за дотриманням законів органами, що ведуть оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство; заступником прокурора Печерського району м. Києва з питань нагляду за дотриманням законів органами, що ведуть боротьбу зі злочинністю; начальником відділу криміналістики слідчого управління прокуратури м. Києва.
У грудні 2004 року Юрія Івановича призначено заступником прокурора Печерського району м. Києва з питань нагляду за дотриманням законів органами, що ведуть дізнання та досудове слідство.
За час роботи в органах прокуратури Ю. І. Ярошенко неодноразово заохочувався Генеральним прокурором України та прокурором м. Києва.
Разом із дружиною Жанною Степанівною, яка працює завідувачем фізіотерапевтичного відділення Чорнобильського центру радіаційної медицини АМН України, виховують синів Сергія та Романа – учнів гімназії №32.


Ярошенко Ю.І. з колегами прокурорами-криміналістами
Логос Україна         ЩЕРБИНА Володимир Миколайович         Зміст