Шпарик
Михайло Миколайович

ДІйсний Член АкадемІЇ будІвництва УкраЇни, НаЧальник Головного управлІннЯ комунального господарства
виконавЧого органу КиЇвськоЇ мІськоЇ ради (КиЇвськоЇ мІськоЇ державноЇ адміністрацІЇ),
Заслужений будівельник УкраЇни


Михайло Миколайович Шпарик народився 31 травня 1949 року у селі Старий Гвіздець, що недалеко від Коломиї. Батько працював водієм, а мама сільською поштаркою. У школі Михайло мав дуже хорошого класного керівника Петра Дмитровича Надурака, який прищепив хлопцю любов до спорту і туризму. Разом із вчителем школярі об'їздили усі Карпати, бо справжній педагог навчав здоровому патріотизму.
15-річним Михайло Шпарик вступив до Чернівецького будівельного технікуму, після закінчення якого був направлений на роботу до Кокчетавської області. Звідти його призвали на службу в Армію.
У 1978 році здобув фах інженера-будівельника у Київському інженерно-будівельному інституті.
З 1978 року обіймав відповідальні посади у Київському міськвиконкомі, Ленінському райкомі Компартії України м. Києва та Київському міськкомі Компартії України.
Протягом 1991 - 1996 років Михайло Миколайович працює на посаді генерального директора виконавчої дирекції асоціації "Будімпекс", у складі якої знаходилися будівельні й туристичні організації.
Починаючи з 1996 року і по сьогодішній день М.М. Шпарик очолює Головне управління комунального господарства. Основне завдання управлін-ня - забезпечення на території м. Києва реалізації державної політики у сфері комунального, готельного господарства та туризму. Управління координує діяльність підприємств, що забезпечують задоволення потреб мешканців Києва у водопостачанні та водовідведенні, саночистці та озелененні, надає готельні і туристичні послуги, здійснює благоустрій тощо. Під керівництвом М.М. Шпарика здійснюється послідовна робота з реалізації державної політики в галузі комунального господарства м. Києва. Створені та реалізуються перспективні програми озеленення водопровідного господарства та санітарної очистки у м. Києві.
За активної участі Михайла Миколайовича розроблена та ефективно впроваджується у життя програма реформування комунального господарства та розвитку туризму у м. Києві до 2010 року. Проводиться значна робота з підготовки до чемпіонату Європи у 2012 році із футболу. Під його керівництвом та координацією були оновлені в м. Києві парки "Хрещатик", "Маріїнський", "Міський сад", "Перемога", "Політехнічний". Створено та діє один з найулюб-леніших серед киян та гостей міста музей "Водно-інформаційний центр". Під керівництвом Михайла Шпарика було забудовано більше 50-ти київських готелей та створено рекламно-інформаційну систему туристичної галузі. Реалізується та функціонує система з 206 бюветів, яка забезпечує киян якісною питною артезіанською водою. Михайло Миколайович Шпарик за багатолітню плідну працю нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня, орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня, Почесною грамотою Верховної Ради України, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, орденом Пошани, шістьма медалями. На його грудях сяють: нагрудний знак Міністерства з питань житлово-комунального господарства України "Почесний працівник житлово-комунального господарства", Міністерства культури та туризму, почесний працівник туризму України, відзнака Київського міського голови "Знак пошани".
Михайло Миколайович любить відпочивати, займаючись садівництвом. Завзятий уболівальник київського "Динамо". А тихою вечірньою порою любить посидіти за історичними романами Загребельного, Пікуля, кохається на романтиці Олеся Гончара. Переконаний, що кожна людина, яка любить і поважає свою державу,- націоналіст у найповнішому розумінні цього слова.
Батько двох дітей.