Цімейко
Орест Андрійович

ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛЕННЯМ СУДИННОЇ ПАТОЛОГІЇ Інституту нейрохірургІЇ акад. А.П. Ромоданова АМН України, доктор медиЧних наук,
професор, Заслужений лІкар УкраЇни, вІдмІнник охорони здоров'Я, нейрохІрург вищоЇ категорІЇ


Орест Андрійович Цімейко народився 3 травня 1941 р. у м. Перемишль (Польща). Після депортації "Операція Вісла" сім'я мешкала біля селища Дашава, що на Львівщині. Батько працював робітником на заводі, а мама - санітаркою у районній лікарні.
На лікувальний факультет Івано-Франківського медичного інституту О.А. Цімейко вступив у 1961 р. Початок навчання в омріяному вузі співпав із призовом до лав Радянської Армії. Тож лише у 1963 р., після демобілізації, він повернувся на студентську лаву.
З перших студентських днів став займатися у хірургічному гуртку, виступав із доповідями на студентських конференціях. Паралельно успішно займався спортом - мав перший спортивний розряд з волейболу.
У 1969 р. О.А. Цімейка направили на роботу хірургом у м. Петрово Кіровоградської області. Згодом переведено на посаду лікаря-нейрохірурга у Кіровоградську обласну лікарню. У 1972 р. талановитого молодого лікаря запрошують на роботу в Інститут нейрохіругії до Києва, де він пройшов шлях від клінічного ординатора, аспіранта, молодшого, старшого і головного наукового співробітника до керівника відділення судинної нейрохірургії.
Орест Андрійович пишається, що своїм профе-сійним зростанням він завдячує талановитим вченим, під чиїм керівництвом він формувався як фахівець. Це академіки А.П. Ромоданов, Ю.П. Зозуля, професори Г.П. Педаченко, О.Л. Духін, О.О. Лапоногов, В.С. Хомінський, М.І. Шамаєв, кандидат медичних наук І.С.Глушкова та багато інших. У 1976 р.
О.А. Цімейко захистив кандидатську дисертацію, у 1993 р. - докторську, а з 2004 р. - професор.
Протягом 1992 - 1994 років Орест Андрійович знаходився у службовому відрядженні у Камеруні. Оперував хворих із різною нейрохірургічною патологією.
О.А. Цімейко - провідний фахівець у галузі судинної нейрохірургії. За його безпосередньої участі розроблялися проблеми мікрохірургічного лі-кування ішемічних порушень мозкового кровообігу. Він першим в Україні запровадив мікрохірургічні реконструктивні операції при стенотично-оклю-зивних ураженнях магістральних мозкових судин.
У 1985 році Ореста Андрійовича за розробку і впровадження у практику мікрошовного матеріалу нагородили Почесним дипломом і бронзовою медаллю ВДНГ СРСР.
Протягом останнього десятиліття відділення судин-ної патології, очолюване Орестом Андрійовичем, стало провідною базою підготовки фахівців із судинної нейрохірургії в Україні. Тут, вперше в Україні, впроваджено мініінвазивні хірургічні методи траслюмінальної ангіопластики з ендопротезуванням при стенотичних ураженнях сонних і хребтових артерій, виключення мішковидних аневризм за допомогою мікроспіралей. Щороку у відділенні проводиться понад 600 операцій хворим із судинною патологією головного та спинного мозку.
Орест Андрійович є автором та співавтором понад 350 наукових праць, 11 винаходів, 35 раціоналі-заторських пропозицій. Під його керівництвом виконано і захищено 6 кандидатських дисертацій.
О.А. Цімейко - член Української, Європейської та Всесвітньої асоціацій нейрохірургів. Член редколегії журналів "Український нейрохірургічний журнал" та "Медицина залізничного транспорту України".
Орест Андрійович одружений. Дружина Валентина Михайлівна - кандидат медичних наук, працює невропатологом в консультативній поліклініці Інституту нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова. Понад 30 років подружжя Цімейків ділить навпіл усі радощі і випробування, що випадають їм на життєвому шляху. Виховали двох доньок. Анна працює лікарем-рентгенологом відділення МРТ ДУ "Науково-практичний центр променевої діагностики. Ірина закінчила Київський національний економічний університет і працює асистентом департаменту по роботі з корпоративними клієнтами компанії "Марш Україна".