Федоренко
Володимир Іванович

Директор ДнІпропетровського державного пІдприЄмства Інженерно-технІЧних вишукувань
длЯ будІвництва "ДніпроДІІНТР", Заслужений геодезист УкраЇни


Володимир Іванович народився 8 листопада 1952 року в с.Чайковичі Рудківського району Львівської області в родині освітян. Батьки заохотили хлопця до книги, власним прикладом довівши переваги широких, різносторонніх знань. Ще в підлітковому віці Володимир Федоренко прочитав книгу оповідань письменника-геодезиста Феодосєєва, що оспівувала романтичну працю геодезистів та топографів. Книга так захопила юнака, що він вирішив присвятити своє життя цьому необхідному для розвитку країни фаху. Здобувши середню освіту, він вступив на геодезичний факультет Львівського політехнічного інституту, який закінчив 1974 року.
Після отримання диплома молодий фахівець був направлений на роботу у Дніпропетровський філіал "УкрсхідДІІНТР", який з часом було реорганізовано у ДП "ДніпроДІІНТР". За три десятиліття праці, які Володимир Іванович доклав до розвитку цього підприємства, він пройшов шлях від інженера-геодезиста, начальника загону, начальника відділу до керівника підприємства.
За безпосередньої участі та під керівництвом Володимира Федоренка "ДніпроДІІНТР" провів чимало інженерно-геодезичних, інженерно-геологічних, екологічних, гідрологічних вишукувань, на основі яких було виконано проекти й побудовані житлові та промислові комплекси, мости через річки Дніпро та Самару, метро в Дніпропетровську та інших містах України. Свій досвід керівника та високопрофесійного фахівця Володимир Іванович радо передає новому поколінню геодезистів, беручи участь у конференціях, семінарах, симпозіумах.
За багатолітню сумлінну працю, високий професіоналізм керівник "ДніпроДІІНТР" Володимир Іванович Федоренко нагороджений знаком "Укргеодезкартографії", а також йому присвоєно почесне звання "Заслужений геодезист України".
Натхненний батьковим прикладом, геодезистом став і старший син Володимира Федоренка: після закінчення Дніпропетровського гірничого університету працює на підприємстві "Укргеодезкартографія". Спілкування з ним, як зі сформованим фахівцем, сповнює Володимира Івановича неабиякою гордістю.
У вільний час керівник "ДніпроДІІНТР" надає перевагу активному відпочинку: подорожує, ходить на полювання, рибалить.