Присяжнюк
Василь Степанович

Прокурор одеськоЇ областІ

Заслужений юрист України, Державний радник юстиції 2-го класу, Почесний працівник Прокуратури України


Народився 29 листопада 1955 року в с. Колодно Збаразького району Тернопільської області в селянській родині. Після закінчення середньої школи та служби в Збройних Силах працював водієм, обліковцем, бригадиром рільничої бригади колгоспу в рідному селі. Ці роки позначені наполегливими шуканнями власного життєвого шляху, який дасть змогу реалізувати усі здібності та прагнення. 1979 року Василь Присяжнюк вступив до Харківського юридичного інституту (нині Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого), який закінчив 1983 року за спеціальністю "Правознавство". За направленням розпочав трудовий шлях стажистом у прокуратурі м. Луцька, потім був помічником прокурора Маневицького району Волинської області. Глибокі знання, відповідальність за свої дії, а головне - усвідомлення вагомості місії прокурора у відстоюванні справедливості сприяли швидкому підвищенню Василя Степановича: невдовзі його призначено прокурором, а 1988 року - старшим прокурором відділу загального нагляду прокуратури Волинської області.
1991 року Василя Присяжнюка призначено прокурором м.Ковеля, а 1998-го - заступником прокурора Одеської області. Його зусиллями у регіоні значно поліпшився стан досудового слідства та якість розкриття резонансних злочинів. Тому закономірним стало призначення його 2000 року прокурором Рівненської, а через рік - Запорізької області. На цих посадах він зарекомендував себе не лише як талановитий керівник, але й як здібний організатор, здатний ефективно координувати діяльність правоохоронних органів у боротьбі зі злочинністю.
2002 року Василя Степановича було призначено заступником Генерального прокурора України - прокурором м.Києва. Указом Президента України йому присвоєно почесне звання "Заслужений юрист України", а 2005 року за високі досягнення у боротьбі зі злочинністю нагороджено орденом "За заслуги" ІІІ ступеня. За тривалу і бездоганну службу наказом Генерального прокурора України його було нагороджено нагрудним знаком "Почесний працівник прокуратури України".
З червня 2007 року й донині Василь Присяжнюк обіймає посаду прокурора Одеської області. Зосередившись на подоланні злочинності та відстоюванні прав і свобод громадян, Василь Степанович не забуває і про забезпечення належних умов праці, подбавши про відбудову приміщення обласної прокуратури, необхідного технічного оснащення її.
Опорою та натхненням у нелегкій професійній діяльності для Василя Присяжнюка є родина: дружина та двоє синів, якими він по праву пишається.