Костицький
Василь Васильович

Голова НацІональноЇ експертноЇ комІсІЇ УкраЇни з питань захисту суспІльноЇ моралІ

Доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, член-кореспондент Академії правових наук України,
народний депутат України І, ІІ, ІІІ скликань


Василь Костицький народився 20 червня 1956 р. у с. Заріччя Надвірнянського району Івано-Франківської області. Обираючи майбутній фах, прагнув присвятити життя суспільно значущій професії, тому 1973 року вступив на юридичний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка.
Після навчання був залишений на викладацькій роботі. Прискіпливо дбаючи про свій професійний рівень, закінчив аспірантуру Інституту держави і права АН СРСР у Москві та інженерно-економічний факультет Львівського лісотехнічного інституту.
Життєве кредо Василя Васильовича: "Прагніть завжди виконати свій обов'язок, а історія виправдає Вас, навіть якщо Ви зазнаєте невдачі". Внутрішній обов'язок вимагав від В. Костицького робити якнайбільше. Гідні глибокої поваги його завзятість та працездатність: він - один із засновників Юридичного інституту Прикарпатського університету та юридичного відділення Надвірнянського коледжу; керував Науково-дослідним інститутом приватного права і підприємництва Академії правових наук України. Був начальником Науково-дослідного центру з проблем оподаткування Національного університету податкової служби України, директором Юридичного інституту "Інститут повітряного і космічного права" Національного авіаційного університету. Один із засновників Інституту законодавчих передбачень і правової експертизи та адвокатської фірми "Василь Костицький і Партнери", президент Асоціації українських правників. У 1991-1993 рр. - старший радник від України з питань екології у Європейській економічній комісії ООН (м. Женева, Швейцарія). З 1996 р. до 2002 р. був представником України у Парламентській Асамблеї Ради Європи, а з 1998 р. - віце-президентом фракції Європейської народної партії в ПАРЄ.
Напружена професійна та державна діяльність Василя Костицького завжди супроводжувалася теоретичним осмисленням проблем правового розвитку та державотворення. У доробку Василя Васильовича - 20 монографій, понад 200 наукових праць, підручників і брошур з юридичної, екологічної та економічної тематики. Водночас професор В.Костицький - відомий фахівець у сфері нормотворчої діяльності, співавтор понад 150 законопроектів та чинної Конституції України.
З особливою увагою ставиться Василь Васильович до проблем захисту довкілля. Він - активний учасник становлення Зеленого Руху в Україні. Колишній заступник голови Львівської асоціації "Зелений світ", віце-президент Української екологічної асоціації "Зелений світ", з 1992 р. - віце-президент і академік Української екологічної академії наук.
Нині Василь Костицький - голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі. Цей постійний державний експертний і контролюючий орган діє відповідно до Закону України "Про захист суспільної моралі" і є відповідальним за утвердження здорового способу життя, належного стану моральності суспільства.
Професійна, державна та громадська діяльність Василя Костицького належно поцінована державою та суспільством: його нагороджено орденом "За заслуги" ІІІ та ІІ ступенів, подякою Президента України, грамотами Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, рядом релігійних і відомчих нагород.