Говдяк
Роман Михайлович

Директор інжинірингової компанії "Машекспорт", м. Київ, Доктор технічних наук,
лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки


Народився Роман Говдяк 1 січня 1955 року в с. Старі Богородчани Богородчанського району Івано-Франківської області. Батьки - Михайло Михайлович та Катерина Василівна - змалку прищепили йому любов до праці, до навчання. Тому Роман Говдяк завжди відповідально ставився до освіти, прагнучи опанувати якнайглибшими знаннями. Отримавши атестат про середню освіту, він 1972 року вступив за покликанням на механічний факультет Івано-Франківського інституту нафти і газу. Здобув тут спеціальність "Машини та обладнання нафтогазових промислів". 1977 року по завершенню інституту молодого перспективного фахівця було направлено на роботу до Київського інституту з проектування об'єктів газової промисловості, де Роман Говдяк пропрацював понад 30 років. За цей час він пройшов трудовий шлях від інженера-проектувальника до голови правління ВАТ "Укргазпроект". Під його керівництвом інститут за роки незалежності України зробив вагомий внесок у розвиток паливно-енергетичного комплексу держави.
Роман Михайлович Говдяк - автор та співавтор багатьох монографій, автор низки наукових публікацій з питань надійності й ефективності трубопровідного транспорту та нафтогазосховищ. 2001 року захистив кандидатську дисертацію "Удосконалення проектування магістральних нафтогазопроводів з урахуванням їхнього впливу на навколишнє середовище". У 2008 році за роботу над підвищенням ефективності функціонування магістральних нафтогазопроводів на пізній стадії їх експлуатації Романові Михайловичу присвоєно звання доктора технічних наук. А за участь в роботі "Розробка та впровадження технологій ремонту магістральних трубопроводів під тиском" доктор Р. Говдяк став лауреатом Держав-ної премії України в галузі науки і техніки.
Життєве кредо Романа Михайловича - "Чітко визначити мету і досягти її". Це кредо нині реалізує, працюючи генеральним директором інжинірингової компанії "Машекспорт".
Міцні зв'язки єднають Романа Говдяка з рідним краєм. Він очолює Івано-Франківське земляцтво у Києві, підставляючи плече тим прикарпатцям, хто лише починає своє життя у столиці, та організовуючи яскраві акції національно-духовного та культурно-просвітницького характеру. Тісно співпрацює з рідним вузом, де він є членом вченої наукової ради університету. Р.М. Говдяк - дійсний член Української нафтогазової академії, у якій є членом президії, керівником відділення "Транспортування нафти і газу".
Вагомі здобутки Романа Говдяка у професійній та громадській діяльності відзначено медаллю "За будівництво газопроводу Уренгой-Пемари- Ужгород" (1984), Почесною відзнакою НАК "Нафтогаз України" ІІ і І ступенів (2003, 2004). 1999 року йому присвоїли звання "Заслуженого працівника промисловості України", а 2004 року нагородили орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.
На дозвіллі Роман Михайлович захоплюється спортом - гірськими лижами, великим тенісом. Особливо ваблять рідні Карпати, які додають йому сил та наснаги. Родина Романа Говдяка - дружнє коло однодумців. З майбутньою дружиною Тамарою Михайлівною вони разом навчалися в інституті (закінчила інститут 1979 року за спеціальністю "буріння нафтових та газових свердловин"). Сини Михайло та Олег, закінчивши Київський національний економічний університет, тепер здобули другу вищу освіту в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу, радуючи батька бажанням продовжити його справу.