Бондарчук-Грита
Анна Василівна

Ректор ЗахІдноукраЇнського економІко-правниЧого унІверситету

Доктор філософії, кандидат економічних наук


Анна Василівна Бондарчук-Грита народилася 25 вересня 1959 року в с. Шура-Мітлинецька Гайсинського району Вінницької області. Першу вищу освіту здобула в Івано-Франківському педагогічному інституті імені В. Стефаника, а упродовж 1994-1996 років навчалася у Харківському державному політехнічному університеті за спеціальністю "Менеджмент природоохоронної діяльності".
Від 1995 року присвятила себе викладацькій та науковій роботі: спершу працювала помічником ректора Економіко-правничого інституту м.Чернівці, а з 2002 року - першим проректором цього вузу.
1998 року Анна Василівна стала здобувачем Інституту регіональних досліджень НАН України і 2001 року захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук зі спеціальності "Підприємництво, менеджмент, маркетинг". Тема її дослідження - "Економічне регулювання формування і використання виробничих підприємницьких структур". У доробку Анни Бондарчук-Грити такі вагомі наукові праці, як "Регулювання використання виробничих ресурсів підприємств", "Ефективне використання активної частини основних фондів", ще 15 робіт написані нею в співавторстві.
Нині Анна Василівна очолює Західноукраїнський економіко-правничий університет. Цей навчальний заклад створений 1990 року доктором технічних наук, професорм Ярославом Володимировичем Гритою на базі першого в Україні приватного вищого навчального закладу - Українського вільного інституту менеджменту і бізнесу. У вузі навчається 1300 студентів денної та заочної форми навчання, які здобувають вищу освіту за спеціальностями: право, облік і аудит, фінанси і кредит, економіка підприємства. В цілому за час існування вузу підготовлено понад 15 тисяч кваліфікованих спеціалістів.
Науково-дослідна робота викладацького колективу, очолюваного Анною Василівною, підпорядкована науковій комплексній темі - "Економічні та правові аспекти проблеми формування стратегії інноваційного розвитку західного регіону", яка розробляється спільно з Інститутом регіональних досліджень НАН України. Відповідно до цієї теми з головним управлінням економіки облдерж-адміністрації в Івано-Франківській області укладено угоду про розробку соціально-економічного прогнозу розвитку області до 2011 року.
За плідну працю, особистий внесок у підготовку кваліфікованих кадрів для народного господарства та високий професіоналізм Міжнародний біографічний центр (Кембридж, Велика Британія) присвоїв А.В. Бондарчук-Гриті наукове звання "Почесний професор". Також вона є почесним професором Вісконсинського міжнародного університету.
Попри напружену наукову та педагогічну працю Анна Василівна знаходить час на доброчинність: вже тривалий час вона допомагає дітям-сиротам у школах-інтернатах Івано-Франківської області.
Серед її захоплень та інтересів - українська вишивка, зокрема у її колекції зберігаються роботи відомої української майстрині Михайлини Сабодаш. Вона невтомно пропагує, організовує і проводить виставки, а нині працює над створенням музею гуцульської та української вишивки на базі Західноукраїнського економіко-правничого університету в м. Івано-Франківську.
За особистий внесок у відродження духовності, науки і культури 2004 року VІ Конгрес ділових, наукових і творчих кіл нагородив Анну Бондарчук-Гриту почесною нагородою "Свята Софія". Також вона удостоєна Почесної грамоти МВС України за участь у підготовці та виданні книги "Історія міліції України".