До читачів


"Земле, моя всеплодющая мати, сили, що в твоїй живе глибині, краплю, щоб в бую міцніше стояти, дай і мені" - ці слова написав галичанин Іван Франко, непересічний внесок якого у загальносвітову скарбницю було поціновано висуненням на Нобелівську премію. На жаль, цьому не судилося здійснитися, однак галицька земля й нині живить могутнє дерево нашої нації, надаючи нових імпульсів її творчому, конструктивному началу, формуючи й підтримуючи загальнонаціональні традиції, на яких виховується нове покоління українців.
Книга "Галицька еліта" представляє нашому суспільству золоту сув'язь поколінь наших сучасників, сформованих однією з найдавніших українських земель. Видання охоплює різні сфери людської діяльності, наголошуючи на мудрості й наполегливості, на здобутках і відкриттях, на відданості й патріотизмі представників галицької еліти, що зробили неоціненний внесок у становлення і розбудову Української держави. Особлива цінність вміщених у виданні біографій у тому, що вони, ніби відшліфовані часом побільшуючі лінзи, виразно й яскраво висвітлюють наше складне минуле й самовіддану працю сьогодення.
Українська історія не знає періоду, упродовж якого галицька еліта не впливала б на національний поступ, не заряджала б суспільну атмосферу озоном нових ідей, тому вірю, що життєвий досвід особистостей, чиї біографії подані у цьому виданні, cлугуватиме великій справі - формуванню нового покоління українців та об'єднанню нашого суспільства навколо високих ідеалів патріотизму та духовності.
Переконаний, що життєдайне галицьке джерело, що наснажує вітчизняний культурно-цивілізаційний прогрес, ніколи не змаліє, і на зміну героям цієї книги прийдуть нові визначні постаті - особливі й неповторні, життєписи яких стануть основою наступного видання енциклопедії духовних та професійних надбань Галичини.Академік, професор П.Д. Біленчук