Голомша
Микола Ярославович

Заступник Генерального прокурора УкраЇни державний радник юстицІЇ 2 класу


Микола Ярославович народився 16 грудня 1962 р. в с. Тухля Сколівського району Львівської області. Після служби у Збройних Силах вирішив присвятити життя служінню справедливості і вступив до Харківського юридичного інституту, який закінчив 1988 року. Професійну діяльність розпочав стажистом у прокуратурі Стрийського району Львівської області. Упродовж 1992-1994 років працював старшим слідчим, а наступного року - слідчим з особливо важливих справ слідчого відділу прокуратури Львівської області. Наступні п'ять років обіймав відповідальні керівні посади: начальника слідчої частини, начальника слідчого відділу, начальника відділу нагляду за додержанням законів спеціальними підрозділами по боротьбі з організованою злочинністю прокуратури Львівської області, заступника прокурора Львівської області - начальника слідчого управління, заступника прокурора Львівської області - начальника управління нагляду за дотриманням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, першого заступника прокурора Львівської області.
Упродовж 2000-2001 років працював першим заступником прокурора Чернівецької області. Водночас був переведений заступником начальника управління координації діяльності правоохоронних та інших державних органів по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю - начальника відділу організаційного забезпечення діяльності Координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю при Президентові України Генеральної прокуратури України, начальником відділу нагляду за додержанням природоохоронного законодавства Генеральної прокуратури України.
Від 2001 до 2003 року Микола Голомша очолював прокуратуру Рівненської області, де він продемонстрував високе вміння захищати права, свободи і гідність громадян відповідно до вітчизняних та міжнародних правових норм та загальнолюдських принципів моралі. Оскільки Микола Ярославович - фахівець, що глибоко розуміє соціальну значимість своєї ролі, міру відповідальності перед суспільством і державою за забезпечення правової захищеності громадян, 2003 року його було призначено заступником Генерального прокурора України, цю посаду він обіймає і донині. Також він є членом колегії Генеральної прокуратури України.
Самовіддана та високопрофесійна робота Миколи Голомші відзначена нагрудним знаком "Почесний працівник прокуратури України", нагрудним знаком "Подяка за сумлінну службу в органах прокуратури" І ступеня, відзнакою МВС України "Закон і честь", відзнакою НЦБ Інтерполу "За заслуги І ступеня", медаллю "За сприяння в охороні державного кордону України" та ще близько 40 різного роду орденами, медалями, нагородними відзнаками. Крім того, йому присвоєно звання заслуженого юриста України. В 2009 році Указом Президента України нагороджено орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.