Євтушенко
Олена Іванівна

СуддЯ АпелЯцІйного суду м. КиЄва

Заслужений юрист України (2006)


Олена Євтушенко народилася 23 березня 1956 року в м. Києві у дружній родині Івана та Віри Євтушенків. Здібна, жвава та самостійна, вона стала надією та опорою батьків, а для молодших братів Сергія та Дмитра - добрим прикладом в усіх справах.
Відразу по закінченню школи (1973) Олена Євтушенко почала працювати у Шевченківському районному суді м. Києва на посаді секретаря. Саме у той час вона визначила, що пов'яже своє життя з юриспруденцією, і тому розпочинає навчання на юридичному факультеті Київського державного університету ім. Тараса Шевченка. У 1980 році Олена Євтушенко отримала диплом юриста.
З 1981 р.- нотаріус 13­ї Київської державної нотаріальної контори, а в 1982 році обрана суддею Дарницького (надалі - Харківського) районного суду м. Києва. Глибоке знання законодавства, професійні навички Олени Іванівни та її вміння організувати свою роботу не були залишені поза увагою колег. З червня 1993 року вона обрана суддею Київського міського суду (на даний час Апеляційний суд м. Києва).
Понад 25 років Олена Євтушенко присвятила служінню Закону. Має 1­й суддівський клас.
Ніколи не зупиняючись на досягнутому, Олена Іванівна постійно підвищує свій професійний рівень: бере участь у програмі з вивчення суддями України Європейської Конвенції з прав людини та основних свобод. У рамках цієї програми як слухач, а невдовзі - як лектор, відвідує суди багатьох областей України. З метою ознайомлення з роботою судів, судовим процесом та підготовкою кадрів для суду Олена Іванівна бере участь у міжнародних семінарах у Франції, Німеччині, Нідерландах, Швейцарії, Чехії, США, Угорщині, Австрії. О.І. Євтушенко бере участь у підготовці судових кадрів.
З 1999 року по 2003 рік Олена Євтушенко активно займається науковою та викладацькою діяльністю: викладає в Академії адвокатури України (2005), Академії суддів України, виступає автором багатьох наукових статей та співавтором юридичних видань з питань цивільного процесу в Україні. У вересні 2006 року отримала диплом кандидата юридичних наук. У січні 2006 року Євтушенко О.І. присвоєно високе звання "Заслужений юрист України".
З 2004 року Олена Євтушенко очолює громадську організацію: Асоціацію суддів м. Києва, яка створена з метою розвитку демократичного законодавства та правосуддя, підвищення авторитету судової влади та зміцнення незалежності судів.
За вагомий особистий внесок у розвиток правосуддя та високу професійну майстерність Олена Євтушенко багаторазово заохочувалась керівництвом Апеляційного суду м. Києва, Київською міською державною адміністрацією, нагороджена відзнакою Вищої Ради юстиції України та грамотою Верховної Ради України.Долгополов Анатолій Миколайович | проекти | зміст | Євдокимов Валерій Олександрович