Сенін
Юрій Леонідович

Секретар Пленуму Верховного Суду УкраЇни Член президІЇ Верховного Суду УкраЇни "Заслужений юрист УкраЇни",
СуддЯ вищого квалІфІкацІйного классу


Юрій Леонідович Сенін народився 17 березня 1951 року у с. Брезоя Суворовського району Молдавської РСР у сім'ї військовослужбовця.
У 1970 році закінчив Херсонське морехідне учи-лище і працював на судах далекого плавання Радян-ського Дунайського пароплавства.
Упродовж 1975-1981 років Ю. Л. Сенін заочно навчався на юридичному факультеті Одеського дер-жавного університету ім. І. І. Мечнікова.
У 1977-1982 роках він працював старшим консультантом відділу юстиції Херсонського обл-виконкому.
У червні 1982 року його було обрано народним суддею Комсомольського районного народного суду м. Херсон.
З 1985 року Юрій Леонідович працював на посаді судді Херсонського обласного суду і входив до складу його президії.
У грудні 1997 року Ю. Л. Сеніна було обрано суддею Верховного Суду України, він - член Судової палати у цивільних справах, суддя вищого кваліфікаційного класу.
У жовтні 2006 року Ю. Л. Сеніна призначають на посаду секретаря Пленуму Верховного Суду України. Він - член президії Верховного Суду України, входить до складу редакційної колегії журналу "Вісник Верховного Суду України".
У своїй роботі завжди виходить із того, що Верховний Суд є останньою інстанцією у вирішенні спорів, а тому він не має права на помилку.
У 1991 році Ю.Л. Сеніна було нагороджено медаллю "Ветеран праці", а у 2003 році - Почесною грамотою Верховної Ради України, Почесною відзнакою Верховного Суду України "За вірність закону".
За особисті заслуги у здійсненні правосуддя, значний внесок у забезпечення захисту прав громадян Указом Президента України у 2004 році Юрію Леонідовичу Сеніну було присвоєно звання "Заслужений юрист України".
У серпні 2004 року за підсумками Міжнародного академічного рейтингу "Золота фортуна" за багато-річну самовіддану працю на благо держави його було нагороджено орденом "За трудові досягнення" ІV ступеня.
Юрій Леонідович одружений. Його дружина Наталія Вікторівна працює економістом. Разом виховали двох дітей - сина Вадима та дочку Галину, які у житті обрали батьків фах: здобули вищу юридичну освіту і зараз працюють у судах. У Ю.Л. Сеніна вже підростають троє онуків.
20 років тому він побудував дачний будинок у садовому товаристві, багато уваги приділяє садівниц-тву та виноградарству.
Також він є футбольним вболівальником, багато років вболіває за команди київського "Динамо" та одеського "Чорноморця".Сєдих Віталій Ігорович | проекти | зміст | Слюз Тетяна Ярославівна